Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

W jakiej pozycji spać przy rwie kulszowej?

Cierpię na rwę kulszową. Ostatnio dowiedziałam się, że pozycja, jaką przybiera się we śnie, ma wpływ na nasilenie objawów. Czy to prawda?

Odpowiedź

Rwa kulszowa objawia się często bardzo silnymi bólami w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Pozycja przybierana podczas snu może mieć wpływ na zapobieganie objawom tej choroby. Nie należy spać na brzuchu – ta pozycja zwiększa nacisk na kręgosłup, zwłaszcza na jego dolną część. Pozycja embrionalna natomiast najbardziej odciąża kręgosłup. Można wtedy umieścić poduszkę między nogami. Zalecane jest też spanie w pozycji wyprostowanej na plecach. Umieszczenie poduszki pod kolanami zapewnia wówczas prawidłową krzywiznę kręgosłupa. Dzięki temu napięcie mięśniowe nie jest skupione w dolnej części pleców. Poduszka pod głowę powinna być niewielkich rozmiarów, a materac twardy.

lek. Magdalena Mroczek

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.