Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
 • Poradniki
 • Plany żywieniowe (diety)
 • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę
SeksŻycie intymne 1 min.

Recepta na udany seks, czyli jak zadowolić faceta

Magda Habel

01.06.2022

Aktualizacja: 03.10.2022

Dla mężczyzny udany seks jest jednym z najważniejszych aspektów wspólnego życia. Jaka forma stymulacji ciała da mu największą satysfakcję? Nasz poradnik pomoże Ci zrozumieć potrzeby seksualne Twojego mężczyzny.


Seks jest bardzo silnym spoiwem każdego związku. Warto rozwijać tę strefę, aby umocnić relację i czerpać przyjemność ze zbliżeń. Nie jest tajemnicą, że to mężczyźni zazwyczaj mają wyższe libido i większą wagę przywiązują do osiągania satysfakcji z seksu. Pielęgnowanie związku to zatem również doskonalenie znajomości potrzeb partnera. 

jak-zadowolic-faceta-jakie-sa-sposoby
pixabay

Polecane

jakie-sa-metody-antykoncepcji-jak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie
Seks
1 min.
Jakie są metody antykoncepcji i jak wybrać odpowiednią dla siebie? Konsultacja z ginekologiem online
28.12.2021
brak-seksu-w-zwiazku-jakie-moga-byc-przyczyny
Seks
2 min.
Braku seksu w związku – jakie są przyczyny i jak sobie radzić z tym problemem?
19.05.2021
brak-ochoty-na-seks-jakie-sa-przyczyny-co-robic
Seks
1 min.
Brak ochoty na seks – z czego wynika i jak sobie z tym radzić?
19.05.2021
jak-zwiekszyc-libido-jakie-sa-domowe-sposoby
Seks
1 min.
Jak można zwiększyć libido i poprawić jakość życia seksualnego?
19.05.2021
Spis treści
 1. Dlaczego dla niego seks jest tak ważny?
 2. Na jakie bodźce reaguje męskie ciało i umysł?
 3. Jak stymulować ciało mężczyzny?
 4. Nie przełamuj na siłę rutyny w sypialni

Dlaczego dla niego seks jest tak ważny?

Pożądanie jest siłą, która często determinuje działania mężczyzny. U kobiety z reguły najpierw kiełkuje uczucie i buduje się relacja, która prowadzi do spełnienia w akcie seksualnym. W przypadku mężczyzny to właśnie seks bywa bramą do uczuć i rozpoczęcia trwałej relacji z partnerką. Na tym tle bardzo często dochodzi do nieporozumień w związkach. Mężczyzna po kłótni może dążyć do seksu, bo dla niego to najlepszy sposób na zażegnanie konfliktu. Kobieta w takiej sytuacji analizuje zachowania i dla niej naturalne jest, że nie ma ochoty na współżycie.

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz wielokrotnie podkreślał, że satysfakcja z życia seksualnego to najlepszy sposób na utrzymanie dobrej relacji pomiędzy partnerami. Problemy w tej dziedzinie życia przekładają się na jakość całej relacji. Z drugiej strony świadomość bycia najlepszą kochanką dla swojego partnera bardzo pozytywnie wpływa na poczucie własnej wartości. Aby to osiągnąć, należy dobrze poznać ciało partnera i uważnie wsłuchać się w jego potrzeby.

Na jakie bodźce reaguje męskie ciało i umysł?

Jak zadowolić faceta? Najlepszym sposobem na to jest pobudzenie wielu zmysłów. Pożądanie rodzi się w mózgu mężczyzny, to stamtąd płyną wszystkie reakcje na bodźce zewnętrzne. 

 • Stymulacja werbalna – dobry seks zaczyna się od poprawnej komunikacji pomiędzy partnerami. Również w sypialni musimy się porozumiewać. Kiedy Ty okazujesz radość i satysfakcję z pieszczot, którymi obdarza Cię partner, on również odczuwa przyjemność. Z drugiej strony podobne sygnały płynące od niego będą dla Ciebie potwierdzeniem, że to, co robisz, sprawia mu przyjemność. 

 • Stymulacja wzrokowa – mężczyźni lubią patrzeć na partnerkę podczas zbliżenia, obserwować reakcje jej ciała. Z pewnością ważna jest również odpowiednia oprawa – koronkowa bielizna zamiast piżamy podniesie u niego poziom podniecenia, a co za tym idzie – mocniej będzie odczuwał przyjemność. W wielu poradnikach znajdziesz zalecenie, aby umieścić lustro w sypialni. Należy jednak pamiętać, że sprawdzi się to wyłącznie w momencie, gdy obojgu partnerom będzie to odpowiadać.

 • Stymulacja fizyczna – pełny wachlarz pieszczot, podczas których pobudzamy różne partie ciała partnera. Począwszy od delikatnych pieszczot, skończywszy na bardziej zdecydowanych i wyrafinowanych metodach stymulacji. Ich wybór zależy od Waszych upodobań.

 • Gadżety erotyczne i przebrania – polecane do przełamania rutyny w sypialni. Wybór gadżetów należy uzgodnić z partnerem. Nie wszystkie polecane zabawki erotyczne sprawią, że seks stanie się przyjemniejszy. Wspólnie ustalcie granice, poza które nie chcecie się wychylać. Jeśli natomiast chcesz go zaskoczyć erotycznym przebraniem, dobierz je tak, aby podkreślało atuty Twojej urody.

Jak stymulować ciało mężczyzny?

Odpowiedź jest jedna i obala wiele popularnych mitów. Męskie ciało jest delikatne i należy je pieścić równie subtelnie jak ciało kobiety. Spójrz na swojego mężczyznę podczas codziennych czynności – odruchowo chroni swoje intymne części ciała. Przez całe życie towarzyszy mu nieustanne napięcie w rejonie miednicy – to psychiczna i fizyczna bariera, którą tworzy od najmłodszych lat. Odpowiednie działania partnerki wyzwolą jego ciało w intymnych sytuacjach, aby mógł doświadczać seksu w mniej zahamowany, a bardziej zmysłowy i podniecający sposób. Do tego potrzebne są przede wszystkim bardzo delikatne pieszczoty i subtelność.

Błędem jest twierdzenie, że mężczyźni oczekują wyłącznie pieszczot penisa. Na męskim ciele znajduje się wiele stref erogennych, których stymulacja sprawi, że odczuwana przyjemność ze zbliżenia będzie zdecydowanie większa. Nie ma niestety jednej mapy stref erogennych na ciele mężczyzny. Odkrycie części ciała, które silnie reagują na pieszczoty, to ważny element gry wstępnej. W trakcie pożycia napotkasz wiele takich miejsc na ciele swojego partnera. 

Nie przełamuj na siłę rutyny w sypialni

Większość par z dłuższym stażem podczas seksu powtarza pewien schemat. Pytanie brzmi: czy jest to nudna rutyna, czy może dobra znajomość wzajemnych potrzeb? Droga do odczuwania satysfakcji z seksu nie polega na „przerobieniu” wszystkich pozycji z Kamasutry. Chodzi raczej o to, aby znaleźć taką pozycję, która da jak największą satysfakcję obojgu partnerom. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, co najskuteczniej stymuluje Twojego partnera, jest pytanie wprost. Szczera rozmowa na temat tego, co robicie w sypialni, to najlepsza droga do zadowolenia obu stron. Z pewnością odpowie Ci na pytanie, które pozycje sprawiają mu największą przyjemność. To właśnie w jednej z nich powinniście kończyć zbliżenie. Jeśli jest to również Twoja ulubiona pozycja seksualna, wówczas istnieje duża szansa na wspólne osiągnięcie orgazmu w tym samym momencie.

Źródła
 1. Z. Lew-Starowicz, Wszystko da się naprawić, Wydawnictwo Czerwone i Czarne, 2015.
 2. I. Kerner, Jego orgazm później, Wydawnictwo Czarna Owca, 2016.
 3. A. Gryżewski, P. Pilarski, Sztuka obsługi penisa, Wydawnictwo Agora, 2018.
Author Magda Habel picture

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Najchętniej czytane

jak-zadowolic-kobiete-jakie-sa-sposoby
Seks
1 min.
Tajemnica kobiecej satysfakcji, czyli jak zadowolić partnerkę
01.06.2022
jak-poprawic-erekcje-domowym-sposobem
Seks
2 min.
Jak poprawić erekcję domowym sposobem?
24.01.2022
ile-trwa-okres-jakie-sa-normy-co-warto-wiedziec
Seks
2 min.
Ile trwa okres? Jakie są normy? Co warto wiedzieć?
21.01.2022
temperatura-przed-okresem-jaka-jest-prawidlowa
Seks
2 min.
Temperatura przed okresem - jaka jest prawidłowa?
24.01.2022
Popularne w kategorii Seks
fetysz-co-to-jest-jakie-sa-najpopularniejsze-rodzaje
Seks
1 min.
Co to jest fetysz i jakie są jego popularne rodzaje? Kim jest fetyszysta?
03.06.2022
 • Kontakt
 • Regulamin serwisu
 • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.