Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
 • Poradniki
 • Plany żywieniowe (diety)
 • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę
SeksŻycie intymne 1 min.

Jak urozmaicić seks? Kilka sposobów na zabicie nudy w sypialni

Ewa Żuchowska

02.06.2022

Aktualizacja: 03.10.2022

Rutyna w związku bywa przyczyną nieudanego pożycia seksualnego. Ten stan można zmienić. Podpowiadamy, jak urozmaicić seks, aby znów obudzić w sobie dawną namiętność.


Wszyscy lekarze w jednym miejscu

Teleporada bez kolejek i dojazdów!

E-wizyta od 65 zł
jak-urozmaicic-seks-jakie-sa-sposoby
pexels

Polecane

brak-ochoty-na-seks-jakie-sa-przyczyny-co-robic
Seks
1 min.
Brak ochoty na seks – z czego wynika i jak sobie z tym radzić?
19.05.2021
bol-piersi-przed-okresem-jakie-sa-przyczyny
Seks
1 min.
Ból piersi przed okresem - jakie są przyczyny?
24.01.2022
bol-plecow-przed-okresem-krzyza-kregoslupa
Seks
1 min.
Jak złagodzić ból pleców przed okresem?
03.06.2022
jak-zadowolic-faceta-jakie-sa-sposoby
Seks
1 min.
Recepta na udany seks, czyli jak zadowolić faceta
01.06.2022
Spis treści
 1. Czym jest seks?
 2. Jak urozmaicić seks, żeby zabić nudę w sypialni?
 3. Przegląd gadżetów erotycznych, które pomogą ci urozmaicić seks
 4. Jak urozmaicić życie seksualne, czyli fetysz w sypialni

Czym jest seks?

Seks to zachowania grupy osób zmierzające do zaspokojenia popędu seksualnego. W początkowej fazie związku jest pożądanie, niewyczerpana namiętność, jednak z czasem do sypialni potrafi wkraść się rutyna. Zastanawiamy się wtedy, jak urozmaicić seks, aby na nowo sprawiał przyjemność. Sposobów na udany stosunek jest wiele, począwszy od wymyślnych fantazji erotycznych, fetyszy, nietypowych gadżetów, a skończywszy na romantycznych wyjazdach. Z poniższych propozycji masz szansę wybrać te, które spełnią twoje oczekiwania.

Pojęcie seksu ma wiele znaczeń. Zmieniały się one na przestrzeni wieków. Słowo to wywodzi się z języka łacińskiego – „sexus” oznaczało dosłownie „płeć biologiczną”. Wyraz długo krążył po świecie, dopóki nie stworzono równoznacznego mu przymiotnika. Słowo „seksualny” stało się określeniem pożądania oraz tematyki zachowań i czynności, które definiowały obcowanie płciowe. W Polsce zaczęto go używać dopiero po II wojnie światowej. Choć w naszym języku zapis jest inny, niż w angielskim czy łacińskim, większość osób zwrotu obcego. Obecnie sex jest jednoznaczny z czynnościami związanymi z zaspokojeniem popędu płciowego. Służy też do określenia atrakcyjności drugiego człowieka.

Jak urozmaicić seks, żeby zabić nudę w sypialni?

Popęd seksualny można zaspokoić na wiele sposobów. Spełnienie i zadowolenie osiąga się w zależności od potrzeb. Do wyboru mamy seks klasyczny, analny i oralny. Dużym zainteresowaniem cieszą się fetysze, które mogą wywołać silne pożądanie.

Choć popęd seksualny u każdego człowieka jest inny, każdy go odczuwa. Za chęć obcowania z inną osobą odpowiedzialne są feromony. To związki chemiczne występujące w różnych stężeniach i wydzielane na zewnątrz ciała. Mają one bardzo duży wpływ na zachowania seksualne, a także atrakcyjność płciową drugiej osoby. To dzięki nim mamy chęć na stosunek, a także na obcowanie z innym człowiekiem.

Niestety nawet silne feromony nie są w stanie zabić nudy w sypialni. Wkrada się ona, gdy relacje oparte są na rutynie, a osoby będące w związku bardzo dobrze znają swoje ciała, zachowania oraz potrzeby. Aby zmienić nastrój i zapewnić sobie potężną dawkę emocji, warto zastanowić się nad zakupem gadżetów erotycznych. Jeśli nie wiesz, jak urozmaicić życie seksualne, takie artykuły są tworzone z myślą o tobie. Może dzięki nim rozbudzisz w sobie fantazje erotyczne.

Przegląd gadżetów erotycznych, które pomogą ci urozmaicić seks

Rynek erotyczny stale się rozwija. Producenci akcesoriów, które mogą pomóc urozmaicić seks, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, więc jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, na pewno nie rozczarujesz się. Jest wiele gadżetów, które rozbudzą w tobie i twoim partnerze namiętność. Możesz skorzystać z:

 • wibratorów, nakładek lub ringów – niegdyś wykorzystywanie ich w grze miłosnej było czymś wstydliwym, obecnie są doskonałym pomysłem na urozmaicenie współżycia. Tego rodzaju gadżetów używają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Są one sprzedawane w różnych rozmiarach, kolorach oraz wariantach; 

 • mebli do seksu – osobie, która nie miała wcześniej styczności ze światem erotyki, trudno wyobrazić sobie, jak mogą wyglądać meble przeznaczone do współżycia. To nic innego, jak fantazyjne poduszki, siedziska, pufy oraz huśtawki powstałe ze złączonych ze sobą taśm;

 • pejczy, batów, kajdanek – wbrew panującym przekonaniom, nie są one przeznaczone wyłącznie dla fetyszystów. Mogą je nabyć także pary, które szukają czegoś nowego do swojej sypialni. 

Z urozmaiceniem stosunku seksualnego kojarzy się także seksowna bielizna, przebrania oraz zapachy pełniące funkcję feromonów. Nudę w sypialni zabije również zmiana otoczenia, nietypowe pozycje a także chęć spróbowania zrealizowania fantazji.

Jak urozmaicić życie seksualne, czyli fetysz w sypialni

Fetysz to termin określający nietypowe upodobania. Nie musi wiązać się z przemocą czy gadżetami erotycznymi. Jest to po prostu przedmiot lub zachowanie, dzięki którym podniecamy się bardziej. Największą popularnością cieszy się fetysz stóp, jednak zdarzają się także inne. 

Nie każdy fetysz uznaje się za stosowny i bezpieczny dla drugiego człowieka, stąd konieczność zachowania umiaru w niektórych fascynacjach. Fetyszami określa się także zaburzenia psychiczne, których realizacja jest karana prawem. Jeśli nie wiesz, jak zwiększyć libido, spróbuj znaleźć fetysz, który wyzwala w tobie podniecenie, ale pamiętaj, że musi być on bezpieczny i zgodny z prawem.

Źródła
 1. K. Imieliński, Zarys seksuologii i seksiatrii, Wydawnictwo PZWL, Warszawa 1982.
Author Ewa Żuchowska picture

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Internista, pediatra i inni specjaliści dostępni nawet w 1h

Umów teleporadę
Popularne w kategorii Seks
progesteron-u-mezczyzn-jak-go-podniesc-lub-obnizyc
Seks
1 min.
Progesteron u mężczyzn - jak go podnieść lub obniżyć?
24.01.2022
 • Kontakt
 • Regulamin serwisu
 • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.