account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi
SeksŻycie intymne 1 min.

Jak urozmaicić seks? Kilka sposobów na zabicie nudy w sypialni

Ewa Żuchowska02.06.2022Aktualizacja: 03.10.2022

Rutyna w związku bywa przyczyną nieudanego pożycia seksualnego. Ten stan można zmienić. Podpowiadamy, jak urozmaicić seks, aby znów obudzić w sobie dawną namiętność.


jak-urozmaicic-seks-jakie-sa-sposoby
pexels

Polecane

zel-antykoncepcyjny-jak-dziala-czy-jest-skuteczny
Seks
1 min.
Żel antykoncepcyjny - jak działa? Czy jest skuteczny?
24.01.2022
aseksualnosc-co-to-znaczy-jakie-sa-objawy
Seks
1 min.
Co to jest aseksualność? Jak objawia się brak popędu seksualnego?
19.05.2021
jak-zwiekszyc-testosteron-u-mezczyzn-jakie-sa-sposoby
Seks
1 min.
Jak zwiększyć testosteron u mężczyzn? Jakie są sposoby?
24.01.2022
naturalne-afrodyzjaki-jakie-sa-najlepsze-jak-dzialaja
Seks
2 min.
Naturalne afrodyzjaki - jakie są najlepsze? Jak działają?
28.10.2021
Spis treści
  1. Czym jest seks?
  2. Jak urozmaicić seks, żeby zabić nudę w sypialni?
  3. Przegląd gadżetów erotycznych, które pomogą ci urozmaicić seks
  4. Jak urozmaicić życie seksualne, czyli fetysz w sypialni

Czym jest seks?

Seks to zachowania grupy osób zmierzające do zaspokojenia popędu seksualnego. W początkowej fazie związku jest pożądanie, niewyczerpana namiętność, jednak z czasem do sypialni potrafi wkraść się rutyna. Zastanawiamy się wtedy, jak urozmaicić seks, aby na nowo sprawiał przyjemność. Sposobów na udany stosunek jest wiele, począwszy od wymyślnych fantazji erotycznych, fetyszy, nietypowych gadżetów, a skończywszy na romantycznych wyjazdach. Z poniższych propozycji masz szansę wybrać te, które spełnią twoje oczekiwania.

Pojęcie seksu ma wiele znaczeń. Zmieniały się one na przestrzeni wieków. Słowo to wywodzi się z języka łacińskiego – „sexus” oznaczało dosłownie „płeć biologiczną”. Wyraz długo krążył po świecie, dopóki nie stworzono równoznacznego mu przymiotnika. Słowo „seksualny” stało się określeniem pożądania oraz tematyki zachowań i czynności, które definiowały obcowanie płciowe. W Polsce zaczęto go używać dopiero po II wojnie światowej. Choć w naszym języku zapis jest inny, niż w angielskim czy łacińskim, większość osób zwrotu obcego. Obecnie sex jest jednoznaczny z czynnościami związanymi z zaspokojeniem popędu płciowego. Służy też do określenia atrakcyjności drugiego człowieka.

Jak urozmaicić seks, żeby zabić nudę w sypialni?

Popęd seksualny można zaspokoić na wiele sposobów. Spełnienie i zadowolenie osiąga się w zależności od potrzeb. Do wyboru mamy seks klasyczny, analny i oralny. Dużym zainteresowaniem cieszą się fetysze, które mogą wywołać silne pożądanie.

Choć popęd seksualny u każdego człowieka jest inny, każdy go odczuwa. Za chęć obcowania z inną osobą odpowiedzialne są feromony. To związki chemiczne występujące w różnych stężeniach i wydzielane na zewnątrz ciała. Mają one bardzo duży wpływ na zachowania seksualne, a także atrakcyjność płciową drugiej osoby. To dzięki nim mamy chęć na stosunek, a także na obcowanie z innym człowiekiem.

Niestety nawet silne feromony nie są w stanie zabić nudy w sypialni. Wkrada się ona, gdy relacje oparte są na rutynie, a osoby będące w związku bardzo dobrze znają swoje ciała, zachowania oraz potrzeby. Aby zmienić nastrój i zapewnić sobie potężną dawkę emocji, warto zastanowić się nad zakupem gadżetów erotycznych. Jeśli nie wiesz, jak urozmaicić życie seksualne, takie artykuły są tworzone z myślą o tobie. Może dzięki nim rozbudzisz w sobie fantazje erotyczne.

Przegląd gadżetów erotycznych, które pomogą ci urozmaicić seks

Rynek erotyczny stale się rozwija. Producenci akcesoriów, które mogą pomóc urozmaicić seks, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, więc jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, na pewno nie rozczarujesz się. Jest wiele gadżetów, które rozbudzą w tobie i twoim partnerze namiętność. Możesz skorzystać z:

  • wibratorów, nakładek lub ringów – niegdyś wykorzystywanie ich w grze miłosnej było czymś wstydliwym, obecnie są doskonałym pomysłem na urozmaicenie współżycia. Tego rodzaju gadżetów używają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Są one sprzedawane w różnych rozmiarach, kolorach oraz wariantach; 

  • mebli do seksu – osobie, która nie miała wcześniej styczności ze światem erotyki, trudno wyobrazić sobie, jak mogą wyglądać meble przeznaczone do współżycia. To nic innego, jak fantazyjne poduszki, siedziska, pufy oraz huśtawki powstałe ze złączonych ze sobą taśm;

  • pejczy, batów, kajdanek – wbrew panującym przekonaniom, nie są one przeznaczone wyłącznie dla fetyszystów. Mogą je nabyć także pary, które szukają czegoś nowego do swojej sypialni. 

Z urozmaiceniem stosunku seksualnego kojarzy się także seksowna bielizna, przebrania oraz zapachy pełniące funkcję feromonów. Nudę w sypialni zabije również zmiana otoczenia, nietypowe pozycje a także chęć spróbowania zrealizowania fantazji.

Jak urozmaicić życie seksualne, czyli fetysz w sypialni

Fetysz to termin określający nietypowe upodobania. Nie musi wiązać się z przemocą czy gadżetami erotycznymi. Jest to po prostu przedmiot lub zachowanie, dzięki którym podniecamy się bardziej. Największą popularnością cieszy się fetysz stóp, jednak zdarzają się także inne. 

Nie każdy fetysz uznaje się za stosowny i bezpieczny dla drugiego człowieka, stąd konieczność zachowania umiaru w niektórych fascynacjach. Fetyszami określa się także zaburzenia psychiczne, których realizacja jest karana prawem. Jeśli nie wiesz, jak zwiększyć libido, spróbuj znaleźć fetysz, który wyzwala w tobie podniecenie, ale pamiętaj, że musi być on bezpieczny i zgodny z prawem.

Źródła
  1. K. Imieliński, Zarys seksuologii i seksiatrii, Wydawnictwo PZWL, Warszawa 1982.
Author Ewa Żuchowska picture

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Najchętniej czytane

stres-a-okres-jak-stres-wplywa-na-miesiaczke
Seks
1 min.
Stres a miesiączka – jak zdenerwowanie wpływa na cykl menstruacyjny?
31.05.2022
temperatura-przed-okresem-jaka-jest-prawidlowa
Seks
2 min.
Temperatura przed okresem - jaka jest prawidłowa?
24.01.2022
stan-podgoraczkowy-przed-okresem-czy-to-norma
Seks
1 min.
Stan podgorączkowy przed okresem - czy to norma?
24.01.2022
seksualnosc-mezczyzn-co-warto-o-niej-wiedziec
Seks
2 min.
Seksualność mężczyzn - co warto o niej wiedzieć?
05.10.2021
Popularne w kategorii Seks
brak-ochoty-na-seks-jakie-sa-przyczyny-co-robic
Seks
1 min.
Brak ochoty na seks – z czego wynika i jak sobie z tym radzić?
19.05.2021
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

  • facebook logo
  • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.