8 miesięcy temu

Czy zażywając Augmentin, można pić alkohol?

Mam zapalenie zatok i lekarz przepisał mi Augmentin. Czy podczas leczenia mogę napić się alkoholu?

Odpowiedź

Augmentin to popularny antybiotyk, dostępny na receptę, który jest stosowany w leczeniu stanów zapalnych. Przepisuje się go w celu zwalczania drobnoustrojów wrażliwych na amoksycylinę. Augmentin powinno się stosować według zaleceń lekarza, w równych odstępach czasowych, najczęściej co 8 lub 12 godzin. Spożywanie alkoholu podczas antybiotykoterapii może nasilać występowanie działań niepożądanych, w szczególności biegunki czy wymiotów. Połączenie Augmentinu z alkoholem może obniżać jego działanie, przez co leczenie będzie mniej skuteczne. Antybiotykoterapia osłabia organizm, dlatego nie zaleca się równoczesnego spożywania alkoholu.

Sylwia Brodniewska

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.