Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Czy podczas stosowania Clexane można spożywać alkohol?

Od kilku lat choruję na zakrzepicę żył głębokich. Biorę Clexane, ale czasem chciałbym napić się alkoholu. Czy jest to bezpieczne?

Odpowiedź

Zakrzepica żył głębokich to choroba objawiająca się tworzeniem się zakrzepów w żyłach głębokich, najczęściej w kończynach dolnych. Powikłaniem tej choroby jest zatorowość płucna. Wydawany na receptę lek Clexane stosuje się podczas leczenia obecnych zakrzepów, a także w celu zapobiegania powstawaniu nowych. Clexane jest dostępny w postaci ampułkostrzykawek, których zawartość podaje się podskórnie. Spożywając alkohol w trakcie trwania leczenia, może spowodować pojawienie się działań niepożądanych, takich jak np. krwawienie. Zaleca się kontakt z lekarzem prowadzącym przed spożyciem alkoholu.

Sylwia Brodniewska

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.