Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

11 miesięcy temu

Zażywanie leku Erdomed a alkohol – czy to się łączy?

Od jakiegoś czasu mam uporczywy kaszel. Lekarz przepisał mi Erdomed. Czy mogę napić się alkoholu, przyjmując go?

Odpowiedź

Odpowiedź

Erdomed jest lekiem wydawanym na receptę. Występuje w kapsułkach oraz zawiesinie doustnej. Stosuje się go w leczeniu chorób płuc,a także w ostrych i przewlekłych chorobach górnych dróg oddechowych. Substancja czynna leku – erdosteina, ma działanie wykrztuśne, dlatego może być stosowana podczas leczenia kaszlu. W trakcie trwania terapii nie należy spożywać alkoholu, ponieważ może on spowodować nasilenie się objawów i wydłużyć proces leczenia. Ze spożywaniem napojów wysokoprocentowych warto zaczekać do zakończenia leczenia.

Na pytanie odpowiada: Sylwia Brodniewska

Masz podobny problem?

Umów się na konsultację

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się

Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online

  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się

Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online

  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.