Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Czy można bezpiecznie stosować Tantum Rosa w ciąży?

Od kilku dni odczuwam swędzenie okolic intymnych. Czy mogę zastosować Tantum Rosa, mimo że jestem w ciąży?

Odpowiedź

Tantum Rosa jest preparatem dostępnym bez recepty w postaci roztworu dopochwowego lub proszku służącego do sporządzenia takiego roztworu. Skład Tantum Rosa bazuje na benzydaminie, która nie jest przeciwwskazana w ciąży. Należy jednak pamiętać, że każda infekcja dróg rodnych może stać się przyczynkiem do powikłań ciążowych czy okołoporodowych. Warto więc jak najszybciej zasięgnąć porady ginekologicznej, ponieważ niedoleczona infekcja intymna może mieć poważne konsekwencje. Preparat można stosować maksymalnie 1 raz dziennie przez 3 dni do czasu uzyskania pomocy specjalistycznej.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.