Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Czy mogę łączyć Metypred z alkoholem?

Lekarz przepisał mi Metypred, ponieważ cierpię na astmę oskrzelową. Czy mogę go łączyć z alkoholem?

Odpowiedź

Metypred to lek wydawany na receptę, który zawiera metyloprednizolon, który należy do grupy glikokortykosteroidów. Wykazuje on działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne oraz immunosupresyjne. Najczęściej stosuje się go w leczeniu objawowym, aczkolwiek w przypadku objawów endokrynologicznych jest stosowany jako środek zastępczy. Spożywanie alkoholu w trakcie leczenia Metypredem może nasilić działania niepożądane. Średni okres półtrwania metyloprednizolonu wynosi od około 1,8 do 5,2 godzin, dlatego alkohol można spożywać dopiero po upływie minimum 2 dób od zakończenia leczenia.

Sylwia Brodniewska

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.