Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Czy można pić alkohol podczas stosowania leku Betaserc?

Od dłuższego czasu cierpię na zawroty głowy. Lekarz przepisał mi Betaserc. Czy mogę spożywać alkohol, przyjmując ten lek?

Odpowiedź

Betaserc to zawiera dichlorowodorek betahistyny, czyli substancję czynną stosowaną w leczeniu zawrotów głowy, a także choroby Meniere'a. Objawami tego schorzenia są zawroty głowy, często występujące z nudnościami i wymiotami oraz szumy uszne. Czasem dochodzi do utraty słuchu. Betaserc działa na ośrodkowy układ nerwowy, lecząc objawy zawrotów głowy. Podczas terapii nie powinno się spożywać alkoholu, ponieważ może on osłabić lub wzmocnić działanie leku, nasilając tym samym objawy. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem, który przepisał ten farmaceutyk.

Sylwia Brodniewska

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.