Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Furagina – możliwe skutki uboczne

Od kilku dni odczuwałam dyskomfort podczas oddawania moczu. Kupiłam w aptece Furaginum, jednak mimo częściowego ustąpienia objawów mocz zrobił się intensywnie żółty. Z czego może wynikać ta zmiana zabarwienia?

Odpowiedź

Bardzo żółty mocz po furaginie jest wariantem normy. Po przyjęciu leku mocz może zmienić odcień na bardziej żółty, jednak jeśli inne objawy choroby ustąpiły, nie należy się niepokoić. Po odstawieniu furaginy mocz powinien wrócić do normalnego zabarwienia. Wskazane jednak byłoby wykonanie kontrolnego badania moczu celem upewnienia się, czy dany kolor wynika jedynie z przyjmowania leku, czy ma też inne podłoże.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.