3 miesiące temu

Czy stosując Euthyrox na niedoczynność tarczycy, można pić alkohol?

Od kilku lat choruję na niedoczynność tarczycy. Biorę Euthyrox w dawce 100 µg. Czy mogę pić alkohol?

Odpowiedź

Euthyrox to lek wydawany na receptę, przeznaczony do leczenia niedoczynności tarczycy, a także jako terapia zastępcza dla pacjentów po zabiegach usunięcia tarczycy. Substancja czynna, czyli lewotyroksyna sodowa, wpływa na regulację wydzielania hormonu tyreotropowego, dzięki czemu może obniżyć poziom TSH w organizmie. Alkohol wykazuje wiele negatywnych działań na ludzki organizm. Podczas leczenia niedoczynności tarczycy nie powinno się go łączyć z lekami, w tym z Euthyroksem. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem, który przepisał lek.

Sylwia Brodniewska

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.