Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

11 miesięcy temu

Czy stosując Euthyrox na niedoczynność tarczycy, można pić alkohol?

Od kilku lat choruję na niedoczynność tarczycy. Biorę Euthyrox w dawce 100 µg. Czy mogę pić alkohol?

Odpowiedź

Odpowiedź

Euthyrox to lek wydawany na receptę, przeznaczony do leczenia niedoczynności tarczycy, a także jako terapia zastępcza dla pacjentów po zabiegach usunięcia tarczycy. Substancja czynna, czyli lewotyroksyna sodowa, wpływa na regulację wydzielania hormonu tyreotropowego, dzięki czemu może obniżyć poziom TSH w organizmie. Alkohol wykazuje wiele negatywnych działań na ludzki organizm. Podczas leczenia niedoczynności tarczycy nie powinno się go łączyć z lekami, w tym z Euthyroksem. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem, który przepisał lek.

Na pytanie odpowiada: Sylwia Brodniewska

Masz podobny problem?

Umów się na konsultację

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się

Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online

  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się

Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online

  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.