Jak przebiega teleporada?
Redakcja
26.11.2021
Aktualizacja: 05.10.2022
Dzięki telemedycynie możesz skonsultować się z lekarzem niezależnie od miejsca, w którym przebywasz, ponadto w różnych porach – nawet w weekendy i święta. To świetne rozwiązanie, jeśli zależy ci na szybkim kontakcie ze specjalistą, uzyskaniu recepty online czy skierowania – bez wychodzenia z domu i tracenia cennego czasu. Jak poza tym przebiega teleporada lekarska i czym różni się od tradycyjnej wizyty?

Polecane




Czym teleporada różni się od tradycyjnej wizyty u lekarza?
Jak wygląda teleporada? Najważniejszą różnicą pomiędzy konsultacją lekarską online, a wizytą stacjonarną jest forma kontaktu z lekarzem: telewizyta odbywa się za pośrednictwem telefonu. Ma to swoje zalety – możesz porozmawiać ze specjalistą z dowolnego miejsca, w którym przebywasz – i wady – pamiętaj, że lekarz nie może przeprowadzić badania fizykalnego. Z tego powodu, jeśli lekarz uzna to za konieczne, może zalecić ci wizytę w placówce medycznej.
Czego potrzebuję, aby odbyć telewizytę?
Aby odbyć telewizytę za pośrednictwem Welbi, wystarczy ci telefon. Na e-wizytę możesz umówić się, korzystając z prostego formularza na naszej stronie – wystarczy, że założysz konto, wybierzesz dogodny dla siebie termin i opłacisz wizytę.
Teleporada krok po kroku
Teleporada – jak przebiega?
Po umówieniu terminu i opłaceniu e-wizyty wystarczy, że zaczekasz na telefon od lekarza. Połączenie zrealizujemy na numer telefonu podany podczas umawiania konsultacji lub przypisany do Profilu Pacjenta.
W pierwszej kolejności lekarz przeprowadzi z tobą szczegółowy wywiad medyczny.
Na podstawie wywiadu lekarz zdecyduje o leczeniu, jeśli uzna to za konieczne, może zlecić dodatkowe badania diagnostyczne, wypisać receptę online lub e-zwolnienie online.
Standardowo jedna teleporada lekarska zajmuje od 10 do 15 minut.
Co ważne, masz możliwość skontaktowania się ze specjalistą jeszcze przez 24 godziny po zakończeniu teleporady. Lekarz odpowie wtedy na twoje pytanie zadane za pomocą formularza online.
Teleporada – jak się przygotować?
Wiesz już, jak wygląda teleporada. Dowiedz się jeszcze, jak się do niej przygotować.
Przed teleporadą online warto przeprowadzić autodiagnozę. Możesz więc zmierzyć temperaturę, ciśnienie tętnicze, obejrzeć zmiany skórne czy zaczerwienienia wokół miejsc zapalanych oraz sprawdzić, czy węzły chłonne nie są powiększone – w zależności od powodu, dla którego konsultujesz się z lekarzem. Poza tym spisz swoje objawy i dolegliwości na kartce.
Jeśli kontynuujesz leczenie, przygotuj informację na temat przyjmowanych leków.
Przed teleporadą online możesz załączyć swoją dokumentację medyczną w Portalu Pacjenta, w zakładce „Moje wizyty”. Jeśli konsultacja dotyczy np. zmian skórnych, możesz zrobić zdjęcie zmiany i załączyć je do dokumentacji.
Teleporada lekarska to komfortowa, elastyczna forma kontaktu z lekarzem, także w niestandardowych porach i w dni wolne od pracy. Warto już teraz skorzystać z możliwości konsultacji medycznych na odległość, aby przekonać się, jakie to wygodne.
Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.
Najchętniej czytane



