jak-przygotowac-dziecko-do-teleporady

Pediatra online – z dzieckiem u lekarza bez wychodzenia z domu

Jakim obszarem zajmuje się pediatria online? Dokładnie tym samym, co tradycyjna pediatria. Różni je jedynie forma kontaktu. W przypadku teleporady umówionej za pośrednictwem portalu Welbi możesz skonsultować się z lekarzem przez telefon lub za pośrednictwem czatu bądź wideoczatu. To doskonałe rozwiązanie dla rodziców dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Niezależnie od tego, w jaki sposób odbywa się telewizyta, lekarz może postawić diagnozę, przepisać e-recepty na niezbędne leki, zlecić dodatkowe badania, wystawić zwolnienie lekarskie online, a nawet monitorować rozwój dziecka.

Z jakimi objawami zgłosić dziecko do pediatry online?

Alarmujące dla rodzica na pewno powinny być takie objawy, jak:

 • katar i kaszel,

 • stan podgorączkowy,

 • dolegliwości ze strony układu pokarmowego, m.in. wymioty, zaparcia, biegunka, wzdęcia,

 • brak apetytu,

 • senność i płaczliwość,

 • nadpobudliwość,

 • trudności ze ssaniem piersi albo smoczka.

Warto pamiętać, że e-porady lekarskie to również duże ułatwienie w przypadku gorszego samopoczucia dziecka oraz w sytuacji, w której transport do przychodni byłby dla niego niekomfortowy. Poza tym niektóre maluchy po prostu nie lubią wizyt u lekarza. Teleporada przeprowadzona w bezpiecznych, znanych warunkach domowych pozwoli w oswojeniu lęku.

Jak umówić się na telewizytę?

Zaletą telemedycyny jest szybkość i wygoda. Jeśli skorzystasz z Welbi, e-wizytę umówisz w kilka minut. Wystarczy, że wejdziesz na stronę rejestracji i wypełnisz krótki formularz. Po umówieniu porady, możesz załączyć wszystkie niezbędne dokumenty (np. wyniki badań) w Panelu pacjenta, w zakładce Moje wizyty. Dzięki temu pediatra będzie mógł zapoznać się z informacjami jeszcze przed telewizytą. Porada telefoniczna z pediatrą pozwoli Ci zasięgnąć opinii o leczeniu, suplementacji czy też rozwiać wątpliwości związane z rozwojem dziecka.

Jak przygotować się do konsultacji pediatrycznej online?

E-wizyta u pediatry to elastyczna forma kontaktu z tym specjalistą. Oprócz tego podczas teleporady obowiązują takie same zasady jak w czasie wizyt stacjonarnych.

O czym trzeba pamiętać przed poradą pediatryczną online?

 1. Przed rozmową z pediatrą online ustal cel wizyty oraz sprecyzuj, jakie są potrzeby lub też dolegliwości małego pacjenta. Spisz je na kartce.

 2. Przygotuj dokumentację medyczną, czyli informacje o stanie zdrowia dziecka, przebytych chorobach, ostatnich badaniach, przyjmowanych lekach. Pomoże to w postawieniu diagnozy oraz wdrożeniu lub kontynuacji leczenia.

 3. Znajdź spokojne miejsce, aby odbyć teleporadę. To ważne, żeby nikt cię nie rozpraszał - w ten sposób w komfortowych warunkach porozmawiasz o dolegliwościach swojego dziecka.

 • Obejrzyj krótki wywiad z jednym z naszych lekarzy i dowiedz się, jak przygotować się do teleporady u pediatry

Źródło filmu: youtube.com

Jak przygotować dziecko do telewizyty?

Oczywiście, wszystko zależy od wieku malucha. Przed telewizytą należy porozmawiać z dzieckiem i wytłumaczyć mu, krok po kroku, jak będzie przebiegać „spotkanie”. Cierpliwie odpowiadaj na wszystkie pytania i wątpliwości. W przyszłości warto konsultować się z tym samym lekarzem.

Porady pediatry online to duża pomoc w razie choroby czy złego samopoczucia maluszka. Możesz skontaktować się z lekarzem w dowolnym miejscu oraz dogodnym czasie, dzięki czemu szybko wdrożysz przydatne wskazówki lub rozpoczniesz leczenie.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się
Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online
 • specjalistyczna porada
 • przedłużenie recepty
 • skierowanie na badania
Umów się
Popularne w kategorii Telemedycyna

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.