skierowanie-na-badania-w-trakcie-teleporady

Jak wygląda teleporada i czym różni się od wizyty w gabinecie stacjonarnym?

E-porady lekarskie umożliwiają szybki kontakt z lekarzem, bez wychodzenia z domu. To najważniejsza różnica pomiędzy tą formą kontaktu ze specjalistą a wizytą stacjonarną. Kolejną jest brak badania fizykalnego – jednak jeśli Twoje dolegliwości będą wymagać osobistego spotkania, lekarz może zalecić ci wizytę w gabinecie.

Aby umówić teleporadę, możesz skorzystać z krótkiego formularza na naszej stronie. Wystarczy, że założysz konto na Welbi.pl i podasz dane niezbędne do zidentyfikowania twojej tożsamości przez lekarza, wybierzesz termin wizyty i ją opłacisz. Później wystarczy zaczekać aż wybrany specjalista do ciebie zadzwoni.

Czy podczas telewizyty uzyskasz e-skierowanie do specjalisty?

Badania to podstawowe narzędzie diagnostyczne, umożliwiające wykrycie choroby na wczesnym etapie. Od 8 stycznia 2021 r. skierowania są wystawiane w postaci elektronicznej i dostępne online. Zakres dostępności e-skierowań w przypadku telewizyt zależy od tego czy korzystasz z e-wizyty w ramach NFZ czy prywatnie.

Zanim lekarz wystawi ci skierowanie, przeprowadzi z tobą szczegółowy wywiad. Na podstawie zebranych informacji o twoim zdrowiu stwierdzi, czy istnieją medyczne przesłanki do wykonania konkretnych badań. Jeśli tak, otrzymasz e-skierowanie, jeśli nie, lekarz może zalecić, np. wizytę w placówce medycznej lub konsultację z innym specjalistą.

Na jakie badania możesz otrzymać skierowanie podczas e-wizyty?

Nie wszystkie skierowania można uzyskać w trakcie e-wizyty: e-skierowanie na badania obrazowe (np. RTG, tomografię komputerową) może być konieczne w formie papierowej i wydane przez lekarza podczas wizyty w placówce medycznej. To zależy od poradni telemedycznej.

Mam wyniki badań - czy mogę skonsultować je podczas teleporady?

W trakcie teleporady nie tylko możesz otrzymać e-skierowanie, ale również skonsultować wyniki badań z lekarzem. To szybki sposób, aby dowiedzieć się czy są prawidłowe, a jeśli nie, co dalej powinieneś zrobić. W razie potrzeby lekarz może wystawić również zwolnienie L4 przez internet.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się
Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online
  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się
Popularne w kategorii Telemedycyna

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.