Zaloguj się

Umów teleporadę
TelemedycynaTeleporada u specjalisty 1 min.

Urolog: jak może pomóc Ci online?

Redakcja

03.11.2021

Aktualizacja: 07.10.2023

W czasach ograniczonego dostępu do specjalistycznej opieki zdrowotnej pacjenci coraz częściej skorzystają z porad online. E-wizyta to dobry sposób, aby skonsultować z lekarzem swoje objawy. Jeśli istnieją ku temu przesłanki, otrzymasz też e-receptę oraz e-zwolnienie lekarskie. Teleporady udzielane są z zakresu różnych specjalizacji. Czy także urolog może pomóc Ci online? Przekonajmy się.


urolog-jak-moze-pomoc-ci-podczas-teleporady

Polecane

laryngolog-jak-moze-pomoc-ci-podczas-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Laryngolog: jak może pomóc ci podczas e-wizyty?
02.11.2021
ginekolog-online-rozwiazanie-na-czas-ciazy
Telemedycyna
1 min.
Telewizyta w ciąży: o czym należy pamiętać?
19.10.2021
lekarz-internista-co-leczy-kiedy-udac-sie-do-tego-specjalisty
Telemedycyna
1 min.
Lekarz internista - z jakimi dolegliwościami zgłosić się do tego specjalisty?
08.12.2021
lekarz-medycyny-podrozy-teleporada-przed-wyjazdem
Telemedycyna
1 min.
Lekarz medycyny podróży: z czym można się do niego zwrócić w ramach teleporady?
16.11.2021
Spis treści
  1. Lekarz urolog – czym się zajmuje i co leczy?
  2. Choroby i problemy urologiczne oraz ich objawy
  3. Urolog online – w czym może pomóc e-wizyta?
  4. Wizyta u urologa – czy trzeba mieć skierowanie, aby skorzystać z teleporady?

Lekarz urolog – czym się zajmuje i co leczy?

Zanim zajmiemy się kwestią czym dokładnie jest konsultacja lekarska online, rozwiejmy najpierw wątpliwości: czym zajmuje się urolog? Zakres pracy urologa to układ moczowy u kobiet, natomiast u mężczyzn – układ moczowo-płciowy. Konsultacja urologiczna może więc dotyczyć zarówno problemów związanych z oddawaniem moczu, jak i zmian występujących na narządach płciowych.

Choroby i problemy urologiczne oraz ich objawy

Podstawowe problemy urologiczne to ból podczas oddawania moczu, nasilone parcie na pęcherz oraz stany zapalne narządów płciowych. Problem może przerodzić się w poważniejsze choroby urologiczne, np. kamicę nerkową lub torbiele nerek. Umów się do urologa, jeśli nie trzymasz moczu lub jego wygląd jest inny niż zwykle. Objawem choroby może być swędzenie, pieczenie lub zaczerwienie okolic intymnych. Może też towarzyszyć Ci ból w dolnym odcinku pleców.

To jednak nie wszystkie dolegliwości, jakimi zajmuje się urologia. Choroby takie jak nowotwór prostaty czy jąder to również zadanie dla urologa. Jeśli jesteś mężczyzną, możesz zgłosić się do niego z zaburzeniami erekcji lub płodności.

W jakich sytuacjach warto porozmawiać z urologiem? Zawsze wtedy, kiedy zauważasz niecodzienne symptomy ze strony pęcherza, nerek i układu rozrodczego. Nawet jeśli jesteś kobietą i nie zapominasz o regularnych kontrolach u ginekologa, pamiętaj, że część problemów czasami wykracza poza jego kompetencje. Rozwiązaniem może być uroginekologia, która pomaga m.in. pacjentkom z obniżonymi narządami płciowymi.

Urolog online – w czym może pomóc e-wizyta?

Choć nie każda konsultacja urologiczna może odbyć się bez bezpośredniego spotkania, telewizyta okazuje się pomocna w rozwiązywaniu wielu problemów. Teleporada może zdać egzamin m.in. wtedy, kiedy chcesz skonsultować ze specjalistą swoje objawy lub obawy oraz ustalić dalsze działania (np. wykonanie badań laboratoryjnych). Sprawdza się także wtedy, gdy chcesz omówić wyniki badań poprosić specjalistę o przedłużenie recepty na przyjmowane leki lub o e-zwolnienie lekarskie. Urolog online może zaoszczędzić dużo twojego czasu i uchronić cię przed koniecznością udania się do przychodni.

Wizyta u urologa – czy trzeba mieć skierowanie, aby skorzystać z teleporady?

Czy do urologa trzeba mieć skierowanie? Jeśli korzystasz z opieki zdrowotnej NFZ, potrzebujesz skierowania do urologa od lekarza rodzinnego. Inaczej jest jednak w przypadku prywatnych wizyt – wówczas skierowanie nie jest konieczne. Jeżeli zależy Ci na czasie, skorzystaj z platformy Welbi. Możesz otrzymać specjalistyczną poradę bez wychodzenia z domu, bezpiecznie i wygodnie. Szybkie terminy i brak kolejek – to tylko niektóre plusy tego rodzaju rozwiązań.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Najchętniej czytane

gdzie-boli-watroba-kto-leczy-watrobe
Telemedycyna
1 min.
Gdzie boli wątroba? Do jakiego specjalisty udać się z bólem wątroby?
27.08.2021
gdzie-leczyc-wypadanie-włosow-do-jakiego-specjalisty-sie-udac
Telemedycyna
1 min.
Gdzie leczyć wypadanie włosów – podpowiadamy, do jakiego specjalisty się udać
12.11.2021
telewizyta-czy-otrzymam-zwolnienie-lekarskie
Telemedycyna
1 min.
Telewizyta – czy otrzymam zwolnienie lekarskie?
02.11.2021
przewlekle-zmeczenie-kiedy-skonsultowac-sie-z-lekarzem
Telemedycyna
1 min.
Przewlekłe zmęczenie – kiedy skonsultować się z lekarzem?
18.11.2021
Popularne w kategorii Telemedycyna
gesty-sluz-w-ciazy-co-oznacza
Zdrowie
1 min.
Gęsty śluz w ciąży. Kiedy się pojawia i na co wskazuje?
09.05.2022
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.