Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

W jakich sytuacjach warto skorzystać z teleporady?

Redakcja

24.11.2021

Aktualizacja: 24.03.2022

Potrzebujesz szybkiej porady lekarskiej, a w placówce medycznej nie ma terminów na najbliższe dni, a nawet tygodnie? Jeszcze kilka lat temu pacjentom nie pozostawało nic innego, jak czekać w kolejce. W tej chwili możesz skorzystać z wygodniejszej formy kontaktu z lekarzem – z teleporady.


w-jakich-sytuacjach-warto-skorzystac-z-teleporady

Teleporada medyczna – wygodna forma kontaktu z lekarzem

Teleporada to forma konsultacji online, która odbywa się za pomocą telefonu. Na e-wizytę możesz umówić się w ramach NFZ lub korzystając np. z Welbi. W tym drugim przypadku, z lekarzem możesz umówić się nawet w ciągu godziny, a także w weekendy bądź święta. W jakich innych sytuacjach warto skorzystać z tej formy kontaktu z lekarzem?

Teleporada lekarska w nagłych sytuacjach

Niespodziewanie spotkało cię zatrucie pokarmowe lub zabrakło ci leków, które przyjmujesz na stałe w związku z chorobą przewlekłą? Konsultacja lekarska online to świetne rozwiązanie w takich sytuacjach. Dzięki niej w krótkim czasie możesz skonsultować swoje objawy ze specjalistą i otrzymać receptę online na niezbędne leki. W trakcie teleporady możesz uzyskać także zwolnienie lekarskie w formie online, jeśli twój aktualny stan zdrowia nie pozwala ci na wykonywanie obowiązków służbowych.

Teleporady medyczne w czasach pandemii koronawirusa

Pandemia koronawirusa zmieniła wiele aspektów naszego życia. Ze względu na zdrowie personelu medycznego oraz samych chorych, ograniczono wizyty stacjonarne w placówkach medycznych, aby zapobiec nierozprzestrzenianiu się COVID-19. To właśnie dzięki teleporadzie możesz skonsultować swoje objawy i dalsze kroki postępowania, jeśli obawiasz się, że zaraziłeś się koronawirusem. E-wizyta to nie tylko szybki, ale i bezpieczny sposób, aby porozmawiać z lekarzem.

Teleporada online – badania i ich interpretacja

Twój stan zdrowia wymagał specjalistycznych badań, więc lekarz wystawił ci skierowanie np. na badania krwi, USG czy EKG? Jeśli masz już wyniki, możesz skorzystać z e-wizyty i omówić je z lekarzem online. W ten sposób bez oczekiwania kilku dni na wizytę stacjonarną dowiesz się, czy wyniki są dobre, czy konieczna będzie dalsza diagnostyka.

Teleporada u pediatry

Teleporada online to doskonałe rozwiązanie także dla rodziców. Wizyta u pediatry z małym dzieckiem wiąże się nie tylko z koniecznością dotarcia na miejsce, co bywa uciążliwe ze względu na konieczne przygotowania, ale także z oczekiwaniem w kolejce. Jeżeli więc potrzebujesz konsultacji ogólnych objawów czy dolegliwości dziecka bądź masz jakieś wątpliwości zdrowotne, które nie wymagają bezpośredniej wizyty w gabinecie, możesz skorzystać z teleporady.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Popularne w kategorii Telemedycyna
Ad

Najchętniej czytane

kto-leczy-zakazenie-helicobacter-pylori-czy-kazdy-chory-wymaga-leczenia
Telemedycyna
1 min.
Kto leczy zakażenie Helicobacter pylori? Czy każdy chory wymaga leczenia?
09.03.2022
ortopeda-co-leczy-z-jakimi-objawami-udac-sie-na-wizyte
Telemedycyna
1 min.
Ortopeda – co leczy? Z jakimi objawami udać się na wizytę?
11.02.2022
kto-leczy-osteoporoze-kto-jest-w-grupie-ryzyka
Telemedycyna
1 min.
Do jakiego lekarza udać się z osteoporozą? Czy warto skorzystać z e-wizyty?
02.12.2021
do-jakiego-lekarza-udac-sie-ze-skurczami-miesni
Telemedycyna
1 min.
Do jakiego lekarza udać się z częstymi skurczami mięśni?
08.12.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.