Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
 • Poradniki
 • Plany żywieniowe (diety)
 • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę
TelemedycynaPorady 1 min.

W jakich sytuacjach warto skorzystać z teleporady?

Redakcja

24.11.2021

Aktualizacja: 13.12.2022

Potrzebujesz szybkiej porady lekarskiej, a w placówce medycznej nie ma terminów na najbliższe dni, a nawet tygodnie? Jeszcze kilka lat temu pacjentom nie pozostawało nic innego, jak czekać w kolejce. W tej chwili możesz skorzystać z wygodniejszej formy kontaktu z lekarzem – z teleporady.


w-jakich-sytuacjach-warto-skorzystac-z-teleporady

Polecane

zawroty-glowy-przy-wstawaniu-kto-je-leczy
Telemedycyna
1 min.
Zawroty głowy przy wstawaniu - kto je leczy?
01.12.2021
zaburzenia-odzywiania-do-kogo-udac-sie-po-pomoc
Telemedycyna
1 min.
Zaburzenia odżywiania – do kogo udać się po pomoc? Jak wygląda leczenie?
01.12.2021
jakie-sa-stopnie-oparzen-ile-ich-jest-co-warto-wiedziec
Telemedycyna
1 min.
Jakie są stopnie oparzeń? Ile ich jest? Co warto wiedzieć?
30.07.2021
infekcje-gornych-drog-oddechowych-kiedy-udac-sie-do-lekarza
Telemedycyna
1 min.
Infekcje górnych dróg oddechowych – kiedy udać się do lekarza?
18.11.2021
Spis treści
 1. Teleporada medyczna – wygodna forma kontaktu z lekarzem
 2. Teleporada lekarska w nagłych sytuacjach
 3. Teleporady medyczne w czasach pandemii koronawirusa
 4. Teleporada online – badania i ich interpretacja
 5. Teleporada u pediatry

Teleporada medyczna – wygodna forma kontaktu z lekarzem

Teleporada to forma konsultacji online, która odbywa się za pomocą telefonu. Na e-wizytę możesz umówić się w ramach NFZ lub korzystając np. z Welbi. W tym drugim przypadku, z lekarzem możesz umówić się nawet w ciągu godziny, a także w weekendy bądź święta. W jakich innych sytuacjach warto skorzystać z tej formy kontaktu z lekarzem?

Teleporada lekarska w nagłych sytuacjach

Niespodziewanie spotkało cię zatrucie pokarmowe lub zabrakło ci leków, które przyjmujesz na stałe w związku z chorobą przewlekłą? Konsultacja lekarska online to świetne rozwiązanie w takich sytuacjach. Dzięki niej w krótkim czasie możesz skonsultować swoje objawy ze specjalistą i otrzymać receptę online na niezbędne leki. W trakcie teleporady możesz uzyskać także zwolnienie lekarskie w formie online, jeśli twój aktualny stan zdrowia nie pozwala ci na wykonywanie obowiązków służbowych.

Teleporady medyczne w czasach pandemii koronawirusa

Pandemia koronawirusa zmieniła wiele aspektów naszego życia. Ze względu na zdrowie personelu medycznego oraz samych chorych, ograniczono wizyty stacjonarne w placówkach medycznych, aby zapobiec nierozprzestrzenianiu się COVID-19. To właśnie dzięki teleporadzie możesz skonsultować swoje objawy i dalsze kroki postępowania, jeśli obawiasz się, że zaraziłeś się koronawirusem. E-wizyta to nie tylko szybki, ale i bezpieczny sposób, aby porozmawiać z lekarzem.

Teleporada online – badania i ich interpretacja

Twój stan zdrowia wymagał specjalistycznych badań, więc lekarz wystawił ci skierowanie np. na badania krwi, USG czy EKG? Jeśli masz już wyniki, możesz skorzystać z e-wizyty i omówić je z lekarzem online. W ten sposób bez oczekiwania kilku dni na wizytę stacjonarną dowiesz się, czy wyniki są dobre, czy konieczna będzie dalsza diagnostyka.

Teleporada u pediatry

Teleporada online to doskonałe rozwiązanie także dla rodziców. Wizyta u pediatry z małym dzieckiem wiąże się nie tylko z koniecznością dotarcia na miejsce, co bywa uciążliwe ze względu na konieczne przygotowania, ale także z oczekiwaniem w kolejce. Jeżeli więc potrzebujesz konsultacji ogólnych objawów czy dolegliwości dziecka bądź masz jakieś wątpliwości zdrowotne, które nie wymagają bezpośredniej wizyty w gabinecie, możesz skorzystać z teleporady. Pediatra online będzie tak samo pomocny, jak ten w gabinecie, jeśli dokładnie opiszesz mu sytuację i wszelkie niepokojące objawy.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Najchętniej czytane

przewlekle-zmeczenie-kiedy-skonsultowac-sie-z-lekarzem
Telemedycyna
1 min.
Przewlekłe zmęczenie – kiedy skonsultować się z lekarzem?
18.11.2021
skierowanie-na-badania-w-trakcie-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Czy mogę uzyskać skierowanie na badania w trakcie teleporady?
03.12.2021
neurolog-w-jaki-sposob-pomoze-ci-podczas-konsultacji-online
Telemedycyna
1 min.
Neurolog: jakie dolegliwości należy zgłosić specjaliście podczas porady online?
19.10.2021
telewizyta-czy-otrzymam-zwolnienie-lekarskie
Telemedycyna
1 min.
Telewizyta – czy otrzymam zwolnienie lekarskie?
02.11.2021
Popularne w kategorii Telemedycyna
skierowanie-na-badania-w-trakcie-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Czy mogę uzyskać skierowanie na badania w trakcie teleporady?
03.12.2021
 • Kontakt
 • Regulamin serwisu
 • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.