Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
 • Poradniki
 • Plany żywieniowe (diety)
 • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę
TelemedycynaPorady 1 min.

Nagła potrzeba – czy mogę skorzystać z telemedycyny?

Redakcja

26.11.2021

Aktualizacja: 25.06.2023

Teleporada w weekend lub późnym wieczorem? A może podczas zagranicznych wakacji? Sprawdź, dlaczego konsultacje lekarskie online to świetne rozwiązanie w sytuacji, kiedy potrzebujesz szybkiej porady lekarskiej.


nagla-potrzeba-czy-moge-skorzystac-z-telemedycyny

Polecane

przewlekle-zmeczenie-kiedy-skonsultowac-sie-z-lekarzem
Telemedycyna
1 min.
Przewlekłe zmęczenie – kiedy skonsultować się z lekarzem?
18.11.2021
zawroty-glowy-przy-wstawaniu-kto-je-leczy
Telemedycyna
1 min.
Zawroty głowy przy wstawaniu - kto je leczy?
01.12.2021
zaburzenia-odzywiania-do-kogo-udac-sie-po-pomoc
Telemedycyna
1 min.
Zaburzenia odżywiania – do kogo udać się po pomoc? Jak wygląda leczenie?
01.12.2021
jakie-sa-stopnie-oparzen-ile-ich-jest-co-warto-wiedziec
Telemedycyna
1 min.
Jakie są stopnie oparzeń? Ile ich jest? Co warto wiedzieć?
30.07.2021
Spis treści
 1. Dzięki konsultacji lekarskiej online możesz szybko uzyskać pomoc
 2. Telemedycyna na wakacjach: kiedy warto skorzystać z telewizyty? Przykłady
 3. Problemy skórne i oparzenia słoneczne - telekonsultacja z dermatologiem
 4. Przeziębienie na urlopie – internista online
 5. Choroba dziecka podczas urlopu
 6. Potrzebujesz leków? E-recepta podczas telewizyty
 7. Jak uzyskać e-receptę – obejrzyj infografikę

Dzięki konsultacji lekarskiej online możesz szybko uzyskać pomoc

Telemedycyna sprawdza się, kiedy trzeba działać szybko – pozwala na skonsultowanie pierwszych objawów choroby z lekarzem i uzyskanie wskazówek odnośnie dalszego leczenia, a także na szybkie otrzymanie recepty na potrzebne leki i zwolnienia L4 online. Jej zaletą jest także dostępność e-wizyt – korzystając z Welbi, konsultację lekarską online możesz umówić nawet w ciągu godziny, przez całą dobę, w weekendy i święta.

Należy jednak przy tym zaznaczyć, że jeśli stan zdrowia chorego gwałtownie się pogorszył i występuje zagrożenie życia lub zdrowia (np. osoba jest nieprzytomna, nie oddycha, wystąpiła nagła reakcja alergiczna, występuje niekontrolowane krwawienie), dzwoń natychmiast pod numer 112.

Telemedycyna na wakacjach: kiedy warto skorzystać z telewizyty? Przykłady

Porada lekarska online to na pewno dobre rozwiązanie na czas wakacyjnych wyjazdów. Nie musisz martwić się o dostęp do specjalisty, nawet jeśli przebywasz w innym mieście czy za granicą. Na jaką pomoc podczas e-wizyty możesz liczyć? Poniżej parę przykładów.

Problemy skórne i oparzenia słoneczne - telekonsultacja z dermatologiem

Może zdarzyć się, że podczas urlopu będziesz szukać nie topowych restauracji czy zachwycających zabytków a… dermatologa. Niestety, oparzenia słoneczne przydarzają się wczasowiczom często, szczególnie w regionach, gdzie słońce jest bardzo mocne. Jeśli dojdzie do powstania oparzeń słonecznych czy jakichkolwiek innych problemów skórnych, możesz albo leczyć się na własną rękę, sięgając po domowe metody, albo zgłosić się do dermatologa online. Jeśli korzystasz z serwisu Welbi, jeszcze przed telewizytą możesz załączyć zdjęcia zmienionych chorobowo czy oparzonych fragmentów skóry. W tym celu wejdź w zakładkę „Moje wizyty” w Panelu pacjenta. Lekarz zapozna się z nimi przed rozmową z tobą.

Przeziębienie na urlopie – internista online

Jeśli zachorujesz podczas urlopu, możesz skorzystać z porady lekarskiej online. Szybkie wdrożenie odpowiednich metod leczenia sprawi, że poczujesz się lepiej i nie stracisz cennych dni odpoczynku i relaksu.

Choroba dziecka podczas urlopu

Wyjeżdżasz na wakacje i po kliku dniach okazuje się, że twoja pociecha łapie infekcję dolnych lub górnych dróg oddechowych? Możesz skonsultować się z lekarzem, aby omówić dalsze kroki postępowania – czy dziecko może wychodzić na zewnątrz, czy nie powinno? Czy konieczne są leki, a jeśli tak, jakie? Na te i inne pytanie, postara się odpowiedzieć lekarz podczas e-wizyty.

Potrzebujesz leków? E-recepta podczas telewizyty

Potrzebujesz recepty online? Lekarz przypisze ci niezbędne leki podczas e-wizyty, niezależnie od tego, gdzie się aktualnie znajdujesz – jeśli tylko uzna, że jest to konieczne w twojej sytuacji. Konsultacje lekarskie online to często jedyny na sposób na podjęcie lub kontynuowania leczenia w dni, w których stacjonarne gabinety są zamknięte lub w sytuacji, gdy nie masz do nich dostępu.

Telemedycyna zapewni ci dostęp nie tylko do e-internisty czy e-dermatologa, ale też wielu innych lekarzy różnorodnych specjalności. Telekonsultacje w Welbi świadczą m.in. ginekolodzy, alergolodzy, ortopedzi czy gastrolodzy. Dlatego zupełnie nie musisz obawiać się, że zostaniesz bez opieki lekarskiej, nawet jeśli wybierasz się w podróż na koniec świata.

Jak uzyskać e-receptę – obejrzyj infografikę
Jak uzyskać e-receptę - infografika

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Najchętniej czytane

skierowanie-na-badania-w-trakcie-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Czy mogę uzyskać skierowanie na badania w trakcie teleporady?
03.12.2021
neurolog-w-jaki-sposob-pomoze-ci-podczas-konsultacji-online
Telemedycyna
1 min.
Neurolog: jakie dolegliwości należy zgłosić specjaliście podczas porady online?
19.10.2021
telewizyta-czy-otrzymam-zwolnienie-lekarskie
Telemedycyna
1 min.
Telewizyta – czy otrzymam zwolnienie lekarskie?
02.11.2021
gastrolog-jak-moze-pomoc-ci-poczas-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Gastrolog: jak może pomóc ci podczas teleporady?
02.11.2021
Popularne w kategorii Telemedycyna
infekcje-dolnych-drog-oddechowych-jak-je-rozpoznać-kiedy-udac-sie-do-lekarza
Zdrowie
1 min.
Infekcje dolnych dróg oddechowych – jak je rozpoznać? Kiedy udać się do lekarza?
02.11.2021
 • Kontakt
 • Regulamin serwisu
 • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.