Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę

Sport

Regularne uprawianie sportu przynosi korzyści dla praktycznie wszystkich układów ludzkiego ciała. Wzmacnia serce, układ mięśniowo-szkieletowy, poprawia pracę mózgu i usprawnia trawienie. Sprawdź, jaki sport warto wybrać, aby wyrobić w sobie zdrowe nawyki fizyczne na długie lata.

Sport to zdrowie!

Powiedzenie „sport to zdrowie” wydaje się truizmem, jednak nie ma lepszego sposobu na zachowanie zdrowia na długie lata. Nie da się wymienić wszystkich zalet systematycznej aktywności fizycznej. To nie tylko zdrowe ciało, ale także i samopoczucie. Ciało staje się jędrne, mocniejsze, rzadziej doświadczamy bólu i mniej chorujemy, ponieważ poprawia się nasza odporność. Do wspólnego sportu warto namówić swoich przyjaciół i rodzinę. To nie tylko zwiększa motywację, ale i zacieśnia więzi międzyludzkie.

Wybierz sport dla siebie

Aby nie zniechęcić się do systematycznej aktywności fizycznej, konieczne jest wybranie sportu, który będzie dopasowany do naszych upodobań i zwyczajnie będzie sprawiał nam masę przyjemności. Jeśli wolisz spokojny ruch i medytację, zdecyduj się na relaksującą jogę, którą możesz wykonywać w domowym zaciszu. Marzysz o płaskim brzuchu? U nas dowiesz się, jak się odżywiać i ćwiczyć, aby szybciej osiągnąć upragniony cel. Dzięki nam zapoznasz się także z różnymi technikami pływania. Przekonaj się, jakie mają korzyści i jak wpływają na określone grupy mięśniowe.

Najnowsze

jak-cwiczyc-żeby-schudnac-najlepsze-cwiczenia
Fitness
1 min.
Które ćwiczenia sprzyjają utracie zbędnych kilogramów?
Olga Rymarska27.05.2022
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.