Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę

Ćwiczenia relaksacyjne

Ćwiczenia relaksacyjne, jak sama nazwa wskazuje, sprzyjają odpoczynkowi i najczęściej wykonuje się je tuż przed snem. Ich regularne praktykowanie zapewnia odpowiednią pracę mózgu i sprzyja jego regeneracji. To również idealny sposób na odstresowanie się po ciężkim dniu w pracy. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze ćwiczenia relaksacyjne i jak je wykonywać.

Co dają ćwiczenia relaksacyjne?

Ćwiczenia relaksacyjne polecane są jako uzupełnienie intensywnego treningu lub całościowy trening dla osób, które są narażone na długotrwały i silny stres. Wymagają one jednak sporego zaangażowania, cierpliwości oraz dokładności. Można wykonywać je w towarzystwie spokojnej muzyki i blasku aromatycznych świec.

Jakie są zalety ćwiczeń relaksacyjnych? Nie sposób wymienić ich wszystkich. Najważniejszymi są: normalizacja pracy serca, redukcja napięcia mięśni, poprawa jakości snu, zmniejszenie dolegliwości bólowych różnego pochodzenia i poprawa samopoczucia. Poznaj różne techniki jogi i dowiedz się, jak poprawnie wykonywać poszczególne ćwiczenia i pozycje.

Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci

Ćwiczenia relaksacyjne są doskonałe nawet dla najmłodszych. Pozwalają na wyrobienie w dziecku cierpliwości i uwagi. Większość pozycji wykorzystywanych w jodze nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zaangażuj więc swoje pociechy i zacznijcie razem wykonywać ulubione ćwiczenia. Po czasie zauważysz nie tylko lepszą kondycję, ale też koncentrację i większy spokój.

Najnowsze

Jak radzić sobie ze stresem - porady
Zdrowie psychiczne
1 min.
Jak sobie radzić ze stresem w trudnych czasach - darmowy e-book z poradami
Redakcja28.02.2023
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.