Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
 • Poradniki
 • Plany żywieniowe (diety)
 • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę
TelemedycynaTeleporada u specjalisty 1 min.

Telewizyta u pediatry: co trzeba wiedzieć?

Redakcja

03.11.2021

Aktualizacja: 07.10.2022

Telewizyty są innowacyjnym rozwiązaniem, które zyskuje coraz większą popularność. Dzięki nim możliwy jest kontakt z lekarzem w dogodnym dla ciebie momencie, bez konieczności opuszczania domu. Usługi tego typu świadczy między innymi pediatra. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat e-wizyty u lekarza dziecięcego, przeczytaj artykuł.


telewizyta-u-pediatry–o-czym-musisz-wiedziec

Polecane

problemy-z-ukladem-moczowym-do-kogo-sie-udac-urologa-czy-nefrologa
Telemedycyna
1 min.
Problemy z układem moczowym – do kogo się udać: urologa czy nefrologa?
30.11.2021
skierowanie-na-badania-jak-je-dostac-ile-jest-wazne
Telemedycyna
1 min.
Skierowanie na badania – jak je dostać? Ile jest ważne?
12.11.2021
kto-leczy-zakazenie-helicobacter-pylori-czy-kazdy-chory-wymaga-leczenia
Telemedycyna
1 min.
Kto leczy zakażenie Helicobacter pylori? Czy każdy chory wymaga leczenia?
09.03.2022
problemy-ze-stawami-do-jakiego-lekarza-sie-udac
Telemedycyna
1 min.
Problemy ze stawami – do jakiego lekarza się udać?
18.11.2021
Spis treści
 1. Konsultacja lekarska online z pediatrą: z jakimi objawami możesz zgłosić dziecko do lekarza?
 2. Dlaczego warto zdecydować się na telewizytę u pediatry?
 3. Jak przygotować się do wizyty online u pediatry?
 4. Jak przygotować dziecko do telewizyty?

Konsultacja lekarska online z pediatrą: z jakimi objawami możesz zgłosić dziecko do lekarza?

Niektóre z objawów u dziecka, tj. gorączka czy nasilający się kaszel, wzbudzają u rodziców niepokój. Mimo to nie decydują się na wizytę stacjonarną, ponieważ mogłaby ona przyczynić się do pogorszenia stanu malucha. Alternatywą jest w tym przypadku konsultacja lekarska online. Dzięki niej można zasięgnąć porady specjalisty bez konieczności wizyty w przychodni. Z usługi takiej można skorzystać za pośrednictwem portalu Welbi.

Porada lekarska online to dobre rozwiązanie, kiedy dziecko ma objawy przeziębienia (katar, stan podgorączkowy, kaszel). Podczas telewizyty pediatra, po zapoznaniu się z problemem, może wypisać leki, zlecić badania czy wystawić ezwolnienie. Teleporada sprawdzi się także w przypadku, gdy u dziecka występują wymioty, zaparcia lub biegunki. Ponadto jest rozsądną opcją, kiedy zauważysz brak apetytu, senność, problemy z koncentracją, nadpobudliwość lub inne stany powodujące zmianę w jego zachowaniu.

Obejrzyj wywiad z jednym z naszych lekarzy pediatrów, aby dowiedzieć się, kiedy warto umówić e-wizytę

Źródło filmu: youtube.com

Dlaczego warto zdecydować się na telewizytę u pediatry?

Obecnie możliwe są różne formy kontaktu z lekarzem. Oprócz wizyty stacjonarnej można połączyć się z pediatrą przez telefon. Niezależnie od wybranej opcji, specjalista udzieli ci porady zdrowotnej, w razie potrzeby wypisze e-receptę bądź wystawi e-zwolnienie dla rodzica. Zalet płynących z e-wizyt u pediatry jest bardzo dużo. Do najważniejszych należy z pewnością brak konieczności udania się z dzieckiem do przychodni – w poczekalni spotykają się dzieci z najróżniejszymi chorobami – wizyta online pozwoli ci uniknąć ryzyka zarażenia się przez maluszka dodatkowymi patogenami przenoszonymi w powietrzu drogą kropelkową.

Jak przygotować się do wizyty online u pediatry?

Wbrew pozorom wizyta lekarska online jest bardzo podobna do tej standardowej, przeprowadzanej w gabinecie. Dlatego należy zadbać o odpowiednie przygotowanie do niej zarówno siebie, jak i dziecka. Podczas konsultacji warto udać się do pomieszczenia, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzał. Dzięki możliwości swobodnej rozmowy oraz braku rozpraszających elementów dziecko będzie spokojniejsze.

Szczególnie przed e-wizytą u pediatry warto wypisać sobie na kartce wszelkie nurtujące cię pytania oraz objawy dziecka. W przypadku zmian skórnych możesz załączyć przed poradą zdjęcia wysypki. Można to zrobić w Panelu Pacjenta . Dzięki temu lekarz będzie w stanie postawić szybciej diagnozę i rozpocząć leczenie. Jeśli dziecko przyjmowało wcześniej jakieś leki, należy podać ich nazwę, dawkę oraz czas, przez jaki były przyjmowane.

Jak przygotować dziecko do telewizyty?

Konsultacja online w przeciwieństwie do tradycyjnej wizyty w przychodni nie powoduje tak dużego stresu dla dziecka. Jednak mimo to warto przed konsultacją lekarską porozmawiać z maluszkiem i dokładnie, krok po kroku wytłumaczyć mu przebieg i cel wizyty. Alternatywa w postaci porady lekarskiej online jest korzystna zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Duży atut stanowi możliwość konsultacji z pediatrą w dowolnym miejscu i czasie (także w weekendy i święta).

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się
Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online
 • specjalistyczna porada
 • przedłużenie recepty
 • skierowanie na badania
Umów się
Popularne w kategorii Telemedycyna
do-jakiego-lekarza-udac-sie-ze-skurczami-miesni
Telemedycyna
1 min.
Do jakiego lekarza udać się z częstymi skurczami mięśni?
08.12.2021
 • Kontakt
 • Regulamin serwisu
 • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.