Umów teleporadę
Welbi
TelemedycynaTeleporada u specjalisty 1 min.

Telewizyta u pediatry: co trzeba wiedzieć?

Redakcja03.11.2021Aktualizacja: 22.10.2023

Telewizyty są innowacyjnym rozwiązaniem, które zyskuje coraz większą popularność. Dzięki nim możliwy jest kontakt z lekarzem w dogodnym dla ciebie momencie, bez konieczności opuszczania domu. Usługi tego typu świadczy między innymi pediatra. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat e-wizyty u lekarza dziecięcego, przeczytaj artykuł.


telewizyta-u-pediatry–o-czym-musisz-wiedziec

Polecane

laryngolog-jak-moze-pomoc-ci-podczas-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Laryngolog: jak może pomóc ci podczas e-wizyty?
02.11.2021
ortopeda-kiedy-potrzebna-jest-teleporada
Telemedycyna
1 min.
Ortopeda: jak wygląda teleporada?
02.11.2021
lekarz-internista-co-leczy-kiedy-udac-sie-do-tego-specjalisty
Telemedycyna
1 min.
Lekarz internista - z jakimi dolegliwościami zgłosić się do tego specjalisty?
08.12.2021
ginekolog-online-jak-przebiega-teleporada
Telemedycyna
1 min.
Ginekolog online: jak przebiega teleporada?
03.11.2021
Spis treści
  1. Konsultacja lekarska online z pediatrą: z jakimi objawami możesz zgłosić dziecko do lekarza?
  2. Dlaczego warto zdecydować się na telewizytę u pediatry?
  3. Jak przygotować się do wizyty online u pediatry?
  4. Jak przygotować dziecko do telewizyty?

Konsultacja lekarska online z pediatrą: z jakimi objawami możesz zgłosić dziecko do lekarza?

Niektóre z objawów u dziecka, tj. gorączka czy nasilający się kaszel, wzbudzają u rodziców niepokój. Mimo to nie decydują się na wizytę stacjonarną, ponieważ mogłaby ona przyczynić się do pogorszenia stanu malucha. Alternatywą jest w tym przypadku konsultacja lekarska online. Dzięki niej można zasięgnąć porady specjalisty bez konieczności wizyty w przychodni. Z usługi takiej można skorzystać za pośrednictwem portalu Welbi.

Porada lekarska online to dobre rozwiązanie, kiedy dziecko ma objawy przeziębienia (katar, stan podgorączkowy, kaszel). Podczas telewizyty pediatra, po zapoznaniu się z problemem, może wypisać leki, zlecić badania czy wystawić ezwolnienie. Teleporada sprawdzi się także w przypadku, gdy u dziecka występują wymioty, zaparcia lub biegunki. Ponadto jest rozsądną opcją, kiedy zauważysz brak apetytu, senność, problemy z koncentracją, nadpobudliwość lub inne stany powodujące zmianę w jego zachowaniu.

Obejrzyj wywiad z jednym z naszych lekarzy pediatrów, aby dowiedzieć się, kiedy warto umówić e-wizytę

Źródło filmu: youtube.com

Dlaczego warto zdecydować się na telewizytę u pediatry?

Obecnie możliwe są różne formy kontaktu z lekarzem. Oprócz wizyty stacjonarnej można połączyć się z pediatrą przez telefon. Niezależnie od wybranej opcji, specjalista udzieli ci porady zdrowotnej, w razie potrzeby wypisze e-receptę bądź wystawi e-zwolnienie dla rodzica. Zalet płynących z e-wizyt u pediatry jest bardzo dużo. Do najważniejszych należy z pewnością brak konieczności udania się z dzieckiem do przychodni – w poczekalni spotykają się dzieci z najróżniejszymi chorobami – wizyta online pozwoli ci uniknąć ryzyka zarażenia się przez maluszka dodatkowymi patogenami przenoszonymi w powietrzu drogą kropelkową.

Jak przygotować się do wizyty online u pediatry?

Wbrew pozorom wizyta lekarska online jest bardzo podobna do tej standardowej, przeprowadzanej w gabinecie. Dlatego należy zadbać o odpowiednie przygotowanie do niej zarówno siebie, jak i dziecka. Podczas konsultacji warto udać się do pomieszczenia, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzał. Dzięki możliwości swobodnej rozmowy oraz braku rozpraszających elementów dziecko będzie spokojniejsze.

Szczególnie przed e-wizytą u pediatry warto wypisać sobie na kartce wszelkie nurtujące cię pytania oraz objawy dziecka. W przypadku zmian skórnych możesz załączyć przed poradą zdjęcia wysypki. Można to zrobić w Panelu Pacjenta . Dzięki temu lekarz będzie w stanie postawić szybciej diagnozę i rozpocząć leczenie. Jeśli dziecko przyjmowało wcześniej jakieś leki, należy podać ich nazwę, dawkę oraz czas, przez jaki były przyjmowane.

Jak przygotować dziecko do telewizyty?

Konsultacja online w przeciwieństwie do tradycyjnej wizyty w przychodni nie powoduje tak dużego stresu dla dziecka. Jednak mimo to warto przed konsultacją lekarską porozmawiać z maluszkiem i dokładnie, krok po kroku wytłumaczyć mu przebieg i cel wizyty. Alternatywa w postaci porady lekarskiej online jest korzystna zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Duży atut stanowi możliwość konsultacji z pediatrą w dowolnym miejscu i czasie (także w weekendy i święta).

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Najchętniej czytane

diabetolog-co-leczy-kiedy-udac-sie-na-wizyte
Telemedycyna
1 min.
Diabetolog – co leczy, kiedy udać się na e-wizytę?
25.11.2021
jak-przygotowac-dziecko-do-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Telewizyta z dzieckiem: jak przygotować dziecko do teleporady?
20.10.2021
gdzie-boli-watroba-kto-leczy-watrobe
Telemedycyna
1 min.
Gdzie boli wątroba? Do jakiego specjalisty udać się z bólem wątroby?
27.08.2021
chore-dziecko-na-wakacjach-gdzie-szukac-pomocy
Telemedycyna
1 min.
Chore dziecko na wakacjach – gdzie szukać pomocy
27.08.2021
Popularne w kategorii Telemedycyna
rozgrzewka-dla-dzieci-jak-powinna-wygladac
Fitness
2 min.
Rozgrzewka dla dzieci - jak powinna wyglądać?
30.07.2021
Konsultacja lekarska online
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

  • facebook logo
  • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.