Ginekolog online: jak przebiega teleporada?

Redakcja

03.11.2021

Aktualizacja: 25.01.2023

Często ignorujemy złe samopoczucie, aby uniknąć wizyty w gabinecie lekarskim. Nierzadko dzieje się to przy problemach natury intymnej, co wynika zazwyczaj z zawstydzenia. Z pewnością nie jest to dobre rozwiązanie. W razie problemów ginekologicznych koniecznie należy udać się do ginekologa. Kiedy nie masz możliwości zgłosić się na wizytę w gabinecie lekarskim, pomyśl o telewizycie.


Dzięki e-wizycie specjalista przeprowadzi z tobą szczegółowy wywiad. Omówi twoje dolegliwości, przejrzy wyniki badań oraz, o ile będzie to możliwe, zaproponuje odpowiedni plan leczenia bądź zadecyduje, czy konieczna jest także wizyta w gabinecie lekarskim. Jeśli okaże się to konieczne, może też wystawić e-receptę lub zwolnienie lekarskie przez internet.

ginekolog-online-jak-przebiega-teleporada

Polecane

problemy-z-ukladem-moczowym-do-kogo-sie-udac-urologa-czy-nefrologa
Telemedycyna
1 min.
Problemy z układem moczowym – do kogo się udać: urologa czy nefrologa?
30.11.2021
skierowanie-na-badania-jak-je-dostac-ile-jest-wazne
Telemedycyna
1 min.
Skierowanie na badania – jak je dostać? Ile jest ważne?
12.11.2021
problemy-ze-stawami-do-jakiego-lekarza-sie-udac
Telemedycyna
1 min.
Problemy ze stawami – do jakiego lekarza się udać?
18.11.2021
kto-leczy-zakazenie-helicobacter-pylori-czy-kazdy-chory-wymaga-leczenia
Telemedycyna
1 min.
Kto leczy zakażenie Helicobacter pylori? Czy każdy chory wymaga leczenia?
09.03.2022

Wizyta u ginekologa online – na czym to polega?

Specjalista zadzwoni do ciebie w umówionym terminie. Podczas porady ginekologicznej online doktor zapyta o cel wizyty, a następnie przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad i zapozna się z Twoimi wynikami badań oraz dokumentacją medyczną (o ile wcześniej załączysz ją w serwisie - w „Panelu pacjenta”). Jeśli podczas e-wizyty nasuną Ci się jakieś pytania, śmiało zadaj je.

Pytania do ginekologa online – o co można zapytać?

Bezpośrednio przed wizytą spisz sobie wszystkie pytania do ginekologa, które chcesz zadać podczas porady online. Dzięki temu nawet w stresie nie zapomnisz poruszyć kluczowych dla ciebie kwestii. Możesz pytać dosłownie o wszystko, np. o to czy:

  • stosunek płciowy może być bolesny,

  • istnieją dolegliwości intymne, które można wyleczyć samodzielnie,

  • krwawienie po zbliżeniu intymnym jest powodem do niepokoju,

  • plamienie w trakcie cyklu podczas przyjmowania antykoncepcji jest normalne,

  • przyczyną infekcji może być bielizna,

  • brak okresu zawsze równa się ciąży,

  • tabletki hormonalne są właściwie dobrane, jeśli występuje zmęczenie i irytacja.

Do kluczowych kwestii, o których możesz porozmawiać z lekarzem należą także dostępne metody antykoncepcji i ich stosowanie, przygotowanie się do ciąży oraz wszelkie informacje dotyczące między innymi infekcji intymnych czy problemów zdrowotnych narządów płciowych.

Pamiętaj, żadne pytanie do ginekologa nie jest i nie powinno być tematem tabu. Lekarz nie tylko chętnie na nie odpowie, ale także udzieli Ci profesjonalnej porady ginekologicznej na różne tematy, o ile tylko będzie to możliwe. Pamiętaj też, że telewizyta nie zawsze wiąże się ze 100% pewnością otrzymania e-recepty. Decyzja o jej wystawieniu należy do lekarza - ginekolog online podejmie ją po przeanalizowaniu sytuacji każdej pacjentki.

Konsultacje ginekologiczne online – jak przygotować się do wizyty?

Przed wizytą u ginekologa należy odpowiednio się przygotować. W przypadku porady online warto zadbać o spokojne miejsce do rozmów. Oprócz tego spisz sobie najważniejsze informacje niezbędne do udzielenia szczegółowych odpowiedzi na wszelkie pytania z wywiadu lekarskiego. Standardowo dotyczą one daty ostatniej miesiączki, samopoczucia, stosowanych leków, przewlekłych chorób, współżycia, przyjmowanych środków antykoncepcyjnych oraz ciąży bądź jej planowania.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się
Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online
  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się
Popularne w kategorii Telemedycyna

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.