Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
 • Poradniki
 • Plany żywieniowe (diety)
 • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę
TelemedycynaTeleporada u specjalisty 1 min.

Ginekolog online: jak przebiega teleporada?

Redakcja

03.11.2021

Aktualizacja: 25.01.2023

Często ignorujemy złe samopoczucie, aby uniknąć wizyty w gabinecie lekarskim. Nierzadko dzieje się to przy problemach natury intymnej, co wynika zazwyczaj z zawstydzenia. Z pewnością nie jest to dobre rozwiązanie. W razie problemów ginekologicznych koniecznie należy udać się do ginekologa. Kiedy nie masz możliwości zgłosić się na wizytę w gabinecie lekarskim, pomyśl o telewizycie.


Dzięki e-wizycie specjalista przeprowadzi z tobą szczegółowy wywiad. Omówi twoje dolegliwości, przejrzy wyniki badań oraz, o ile będzie to możliwe, zaproponuje odpowiedni plan leczenia bądź zadecyduje, czy konieczna jest także wizyta w gabinecie lekarskim. Jeśli okaże się to konieczne, może też wystawić e-receptę lub zwolnienie lekarskie przez internet.

Wszyscy lekarze w jednym miejscu

Teleporada bez kolejek i dojazdów!

E-wizyta od 65 zł
ginekolog-online-jak-przebiega-teleporada

Polecane

problemy-z-ukladem-moczowym-do-kogo-sie-udac-urologa-czy-nefrologa
Telemedycyna
1 min.
Problemy z układem moczowym – do kogo się udać: urologa czy nefrologa?
30.11.2021
skierowanie-na-badania-jak-je-dostac-ile-jest-wazne
Telemedycyna
1 min.
Skierowanie na badania – jak je dostać? Ile jest ważne?
12.11.2021
do-jakiego-lekarza-udac-sie-ze-skurczami-miesni
Telemedycyna
1 min.
Do jakiego lekarza udać się z częstymi skurczami mięśni?
08.12.2021
kto-leczy-zakazenie-helicobacter-pylori-czy-kazdy-chory-wymaga-leczenia
Telemedycyna
1 min.
Kto leczy zakażenie Helicobacter pylori? Czy każdy chory wymaga leczenia?
09.03.2022
Spis treści
 1. Wizyta u ginekologa online – na czym to polega?
 2. Pytania do ginekologa online – o co można zapytać?
 3. Konsultacje ginekologiczne online – jak przygotować się do wizyty?

Wizyta u ginekologa online – na czym to polega?

Specjalista zadzwoni do ciebie w umówionym terminie. Podczas porady ginekologicznej online doktor zapyta o cel wizyty, a następnie przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad i zapozna się z Twoimi wynikami badań oraz dokumentacją medyczną (o ile wcześniej załączysz ją w serwisie - w „Panelu pacjenta”). Jeśli podczas e-wizyty nasuną Ci się jakieś pytania, śmiało zadaj je.

Pytania do ginekologa online – o co można zapytać?

Bezpośrednio przed wizytą spisz sobie wszystkie pytania do ginekologa, które chcesz zadać podczas porady online. Dzięki temu nawet w stresie nie zapomnisz poruszyć kluczowych dla ciebie kwestii. Możesz pytać dosłownie o wszystko, np. o to czy:

 • stosunek płciowy może być bolesny,

 • istnieją dolegliwości intymne, które można wyleczyć samodzielnie,

 • krwawienie po zbliżeniu intymnym jest powodem do niepokoju,

 • plamienie w trakcie cyklu podczas przyjmowania antykoncepcji jest normalne,

 • przyczyną infekcji może być bielizna,

 • brak okresu zawsze równa się ciąży,

 • tabletki hormonalne są właściwie dobrane, jeśli występuje zmęczenie i irytacja.

Do kluczowych kwestii, o których możesz porozmawiać z lekarzem należą także dostępne metody antykoncepcji i ich stosowanie, przygotowanie się do ciąży oraz wszelkie informacje dotyczące między innymi infekcji intymnych czy problemów zdrowotnych narządów płciowych.

Pamiętaj, żadne pytanie do ginekologa nie jest i nie powinno być tematem tabu. Lekarz nie tylko chętnie na nie odpowie, ale także udzieli Ci profesjonalnej porady ginekologicznej na różne tematy, o ile tylko będzie to możliwe. Pamiętaj też, że telewizyta nie zawsze wiąże się ze 100% pewnością otrzymania e-recepty. Decyzja o jej wystawieniu należy do lekarza - ginekolog online podejmie ją po przeanalizowaniu sytuacji każdej pacjentki.

Konsultacje ginekologiczne online – jak przygotować się do wizyty?

Przed wizytą u ginekologa należy odpowiednio się przygotować. W przypadku porady online warto zadbać o spokojne miejsce do rozmów. Oprócz tego spisz sobie najważniejsze informacje niezbędne do udzielenia szczegółowych odpowiedzi na wszelkie pytania z wywiadu lekarskiego. Standardowo dotyczą one daty ostatniej miesiączki, samopoczucia, stosowanych leków, przewlekłych chorób, współżycia, przyjmowanych środków antykoncepcyjnych oraz ciąży bądź jej planowania.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Internista, pediatra i inni specjaliści dostępni nawet w 1h

Umów teleporadę
Popularne w kategorii Telemedycyna
kto-leczy-osteoporoze-kto-jest-w-grupie-ryzyka
Telemedycyna
1 min.
Do jakiego lekarza udać się z osteoporozą? Czy warto skorzystać z e-wizyty?
02.12.2021
 • Kontakt
 • Regulamin serwisu
 • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.