Ginekolog online: jak przebiega teleporada?

Redakcja

03.11.2021

Aktualizacja: 03.11.2021

Często ignorujemy złe samopoczucie, aby uniknąć wizyty w gabinecie lekarskim. Nierzadko dzieje się to przy problemach natury intymnej, co wynika zazwyczaj z zawstydzenia. Z pewnością nie jest to dobre rozwiązanie. W razie problemów ginekologicznych koniecznie należy udać się do ginekologa. Kiedy nie masz możliwości zgłosić się na wizytę w gabinecie lekarskim, pomyśl o telewizycie.


Dzięki e-wizycie specjalista przeprowadzi z tobą szczegółowy wywiad. Omówi twoje dolegliwości, przejrzy wyniki badań oraz, o ile będzie to możliwe, zaproponuje odpowiedni plan leczenia bądź zadecyduje, czy konieczna jest także wizyta w gabinecie lekarskim.

ginekolog-online-jak-przebiega-teleporada

Wizyta u ginekologa online – na czym to polega?

Specjalista zadzwoni do ciebie w umówionym terminie. Podczas porady ginekologicznej online doktor zapyta o cel wizyty, a następnie przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad i zapozna się z Twoimi wynikami badań oraz dokumentacją medyczną (o ile wcześniej załączysz ją w serwisie - w „Panelu pacjenta”). Jeśli podczas e-wizyty nasuną Ci się jakieś pytania, śmiało zadaj je.

Pytania do ginekologa online – o co można zapytać?

Bezpośrednio przed wizytą spisz sobie wszystkie pytania do ginekologa, które chcesz zadać podczas porady online. Dzięki temu nawet w stresie nie zapomnisz poruszyć kluczowych dla ciebie kwestii. Możesz pytać dosłownie o wszystko, np. o to czy:

  • stosunek płciowy może być bolesny,

  • istnieją dolegliwości intymne, które można wyleczyć samodzielnie,

  • krwawienie po zbliżeniu intymnym jest powodem do niepokoju,

  • plamienie w trakcie cyklu podczas przyjmowania antykoncepcji jest normalne,

  • przyczyną infekcji może być bielizna,

  • brak okresu zawsze równa się ciąży,

  • tabletki hormonalne są właściwie dobrane, jeśli występuje zmęczenie i irytacja.

Do kluczowych kwestii, o których możesz porozmawiać z lekarzem należą także dostępne metody antykoncepcji i ich stosowanie, przygotowanie się do ciąży oraz wszelkie informacje dotyczące między innymi infekcji intymnych czy problemów zdrowotnych narządów płciowych.

Pamiętaj, żadne pytanie do ginekologa nie jest i nie powinno być tematem tabu. Lekarz nie tylko chętnie na nie odpowie, ale także udzieli Ci profesjonalnej porady ginekologicznej na różne tematy, o ile tylko będzie to możliwe.

Konsultacje ginekologiczne online – jak przygotować się do wizyty?

Przed wizytą u ginekologa należy odpowiednio się przygotować. W przypadku porady online warto zadbać o spokojne miejsce do rozmów. Oprócz tego spisz sobie najważniejsze informacje niezbędne do udzielenia szczegółowych odpowiedzi na wszelkie pytania z wywiadu lekarskiego. Standardowo dotyczą one daty ostatniej miesiączki, samopoczucia, stosowanych leków, przewlekłych chorób, współżycia, przyjmowanych środków antykoncepcyjnych oraz ciąży bądź jej planowania.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Popularne w kategorii Telemedycyna
Ad

Najchętniej czytane

chore-dziecko-na-wakacjach-gdzie-szukac-pomocy
Telemedycyna
1 min.
Chore dziecko na wakacjach – gdzie szukać pomocy
27.08.2021
telewizyta-czy-otrzymam-zwolnienie-lekarskie
Telemedycyna
1 min.
Telewizyta – czy otrzymam zwolnienie lekarskie?
02.11.2021
laryngolog-jak-moze-pomoc-ci-podczas-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Laryngolog: jak może pomóc ci podczas e-wizyty?
02.11.2021
teleporada-u-dietetyka-jak-sie-przygotowac
Telemedycyna
1 min.
Teleporada u dietetyka: jak przygotować się do pierwszej e-wizyty?
09.11.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.