Wizyta u reumatologa: jak może pomóc Ci online?

Redakcja

16.11.2021

Aktualizacja: 05.10.2022

Choroby reumatyczne wpływają negatywnie na układ ruchu. Atakują stawy, tkanki a nawet narządy wewnętrzne. Aby im przeciwdziałać, konieczne są wizyty u reumatologa. Reumatolodzy – także za pośrednictwem teleporad – pomagają pacjentom, którzy borykają się z bólami kości, stawów oraz mięśni. Dlaczego konsultacja online to dobry pomysł? Sprawdźmy!


reumatolog-jak-moze-pomoc-ci-poczas-teleporady
pexels.com

Polecane

problemy-z-ukladem-moczowym-do-kogo-sie-udac-urologa-czy-nefrologa
Telemedycyna
1 min.
Problemy z układem moczowym – do kogo się udać: urologa czy nefrologa?
30.11.2021
skierowanie-na-badania-jak-je-dostac-ile-jest-wazne
Telemedycyna
1 min.
Skierowanie na badania – jak je dostać? Ile jest ważne?
12.11.2021
problemy-ze-stawami-do-jakiego-lekarza-sie-udac
Telemedycyna
1 min.
Problemy ze stawami – do jakiego lekarza się udać?
18.11.2021
kto-leczy-zakazenie-helicobacter-pylori-czy-kazdy-chory-wymaga-leczenia
Telemedycyna
1 min.
Kto leczy zakażenie Helicobacter pylori? Czy każdy chory wymaga leczenia?
09.03.2022

Rodzaje chorób reumatycznych

Do najczęstszych chorób reumatycznych zaliczamy:

 • chorobę zwyrodnieniową stawów,

 • reumatyczne zapalenie stawów (RZS),

 • łuszczycowe zapalenie stawów,

 • młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów (MIZS),

 • toczeń rumieniowaty,

 • twardzinę układową,

 • gorączkę reumatyczną,

 • zespoły bólowe kręgosłupa,

 • dnę moczanową.

Nieleczone choroby reumatoidalne znacznie obniżają komfort życia, a nawet mogą prowadzić do niepełnosprawności. Z tego też powodu powinny być regularnie kontrolowane przez reumatologa, na przykład poprzez e-wizytę. Jest to szybki i łatwy sposób na kontakt z lekarzem.

Choroby reumatyczne i ich objawy

Choroby reumatyczne dają objawy, które charakteryzują się bólem kości, stawów, mięśni oraz drętwieniem kończyn. Ból może być ostry, przewlekły lub nawracający. Symptomy towarzyszące to opuchlizna lub sztywność w okolicach stawów, ból brzucha, który nie jest spowodowany problemami jelitowo-żołądkowymi, uczucie zmęczenia, nawracające stany podgorączkowe, a także problemy w codziennym funkcjonowaniu (np. ze schylaniem się czy chodzeniem).

Reumatolog online – w czym może ci pomóc konsultacja reumatologiczna?

Podczas porady online reumatolog przeprowadzi z tobą szczegółowy wywiad. Może zapytać cię o to jak często występują objawy, z jakim nasileniem, czy podobne choroby występowały już w twojej rodzinie, czy przyjmujesz leki (i jakie). Na podstawie wywiadu lekarz zdecyduje czy w celu postawienia diagnozy potrzebne będą dodatkowe badania lub wizyta w placówce medycznej, a także czy nie będzie potrzebne wystawienie e zwolnienia.

E-wizyty są szczególnie przydatne, jeśli zdiagnozowano u ciebie jedną z przewlekłych chorób reumatycznych. Korzystając z teleporad możesz odbywać wizyty kontrolne, podczas których lekarz wypisze ci skierowanie na badania i e-recepty na leki przyjmowane na stałe (przygotuj w tym celu zaświadczenie od specjalisty, który zdiagnozował twoją chorobę). Podczas wizyty online możesz skonsultować także wyniki badań.

Źródła
Tagi
Stawy

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się
Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online
 • specjalistyczna porada
 • przedłużenie recepty
 • skierowanie na badania
Umów się
Popularne w kategorii Telemedycyna

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.