Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Uczucie samotności

Uczucie samotności pojawia się czasami u każdego z nas, bez względu na to, czy mamy dużą rodzinę, czy żyjemy w pojedynkę. Czasami jednak trwa to zbyt długo i bywa przejmujące. Dowiedz się, jak radzić sobie z tym problem i czy można „przepracować” go na terapiach u psychologa.

Czym jest uczucie samotności?

Uczucie osamotnienia ma różne oblicza. Psychologowie podkreślają, że w ostatnich latach zjawisko to jest ono znacznie bardziej powszechne i dotyczy coraz młodszych, w tym nawet dzieci. Brak zainteresowania ze strony zapracowanych rodziców, znajomych czy partnera wpływa nie tylko na psychikę, ale może być również przyczyną dolegliwości somatycznych. To stan, który w znacznym stopniu zaburza poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że czujemy się mniej kochani i potrzebni.

Kiedy występuje uczucie samotności?

Uczucie samotności może pojawić właściwie na każdym etapie życia, jednak najczęściej ma ono związek z:

  • żałobą po stracie bliskiej osobie (członka rodziny lub przyjaciela),

  • niesatysfakcjonującym związkiem lub relacją z partnerem,

  • rozstaniem z ukochaną osobą,

  • uzależnieniem od nowoczesnych technologii,

  • zbytnim poświęcaniem się pracy zawodowej.

Przeczytaj o tym, jakie są najczęstsze przyczyny samotności i jak sobie z nią radzić. Czasami jedynym wyjściem jest wzięcie udziału w terapii dla par lub osób samotnych. Daj sobie szansę na nowe, lepsze życie z dala od samotności.

Najnowsze

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.