Relaks

Każdy aktywny człowiek potrzebuje od czasu do czasu odrobiny relaksu. Dzięki temu organizm zachowuje równowagę psychofizyczną. Chwile relaksu pozwolą Ci zregenerować się, uspokoić myśli i rozładować nagromadzoną energię. Są różne metody relaksu. To, którą z nich wybierzesz, zależy tylko od Twoich preferencji.

Dlaczego relaks jest ważny?

Praca, dom, dzieci, obowiązki i ciągła presja powodują, że układ nerwowy i odpornościowy są przeciążone. Powoduje to zmęczenie, osłabienie organizmu, rozdrażnienie i kiepskie samopoczucie. Jesteś jak bomba z opóźnionym zapłonem. Gdy czujesz, że zmęczenie i przytłoczenie, a każda, nawet najmniejsza czynność sprawia Ci problem, to znak, że musisz się zrelaksować. Relaks to stan fizycznego i psychicznego odprężenia. Redukuje napięcie mięśni, stabilizuje ciśnienie krwi i reguluje pracę serca. Ma też pozytywny wpływ na pracę mózgu. Warto wiedzieć, jak relaks wpływa na organizm i dlaczego jest niezbędny dla zdrowia.

Czym jest relaks?

Najczęściej zadawane pytania dotyczące relaksu:

  • Czym jest relaks?

  • Dlaczego relaks jest ważny?

  • Jak relaks wpływa na zdrowie?

  • Jakie są metody relaksu?

  • Czym są ćwiczenia relaksacyjne?

  • Jaki jest wpływ relaksu na samopoczucie?

Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z relaksem, odwiedź sekcję „Relaks”. Znajdziesz tam wiele cennych wskazówek, jak zadbać o swoją kondycję psychofizyczną.

Najnowsze

Ad

Polecane

olejek-z-drzewa-sandalowego-jakie-ma-wlasciwosci
Fitness
2 min.
Olejek z drzewa sandałowego - jakie ma właściwości?
30.07.2021
choreoterapia-terapia-tancem-na-czym-polega
Zdrowie psychiczne
2 min.
Choreoterapia – na czym polega i jakie przynosi korzyści?
14.05.2021
zdrowie-psychiczne-co-to-jest-jak-o-nie-dbac
Zdrowie psychiczne
2 min.
Czym jest zdrowie psychiczne? Zagrożenia i przywracanie psychicznej równowagi
19.05.2021
trening-autogenny-schultza-na-czym-polega
Zdrowie psychiczne
2 min.
Trening relaksacyjny Schultza – jakie są jego efekty?
19.05.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.