Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
 • Poradniki
 • Plany żywieniowe (diety)
 • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę
TelemedycynaTeleporada u specjalisty 1 min.

Wizyta u pulmonologa: jak może pomóc Ci online?

Redakcja

09.11.2021

Aktualizacja: 27.09.2022

Pulmonolog jest wykwalifikowanym specjalistą, który diagnozuje, leczy i zajmuje się profilaktyką schorzeń układu oddechowego. Porada online jest z całą pewnością najszybszą i wygodną formą kontaktu z lekarzem pulmonologiem. Z jakim problemem można zgłosić się do pulmonologa? W jakich sytuacjach wystarczy teleporada? Sprawdźmy.


Potrzebujesz porady dermatologa?

Skonsultuj się ze specjalistą nawet w ciągu godziny!

E-wizyta od 85 zł
Teleporada w ciągu godziny
wizyta-u-pulmonologa-jak-moze-pomoc-ci-online

Polecane

problemy-z-ukladem-moczowym-do-kogo-sie-udac-urologa-czy-nefrologa
Telemedycyna
1 min.
Problemy z układem moczowym – do kogo się udać: urologa czy nefrologa?
30.11.2021
skierowanie-na-badania-jak-je-dostac-ile-jest-wazne
Telemedycyna
1 min.
Skierowanie na badania – jak je dostać? Ile jest ważne?
12.11.2021
kto-leczy-zakazenie-helicobacter-pylori-czy-kazdy-chory-wymaga-leczenia
Telemedycyna
1 min.
Kto leczy zakażenie Helicobacter pylori? Czy każdy chory wymaga leczenia?
09.03.2022
do-jakiego-lekarza-udac-sie-ze-skurczami-miesni
Telemedycyna
1 min.
Do jakiego lekarza udać się z częstymi skurczami mięśni?
08.12.2021
Spis treści
 1. Lekarz pulmonolog – czym się zajmuje i co leczy?
 2. Pulmonolog online – jak przebiega konsultacja pulmonologiczna?
 3. Wizyta online u pulmonologa – czy potrzebne jest skierowanie?

Lekarz pulmonolog – czym się zajmuje i co leczy?

Czym się zajmuje pulmonolog? Lekarz pulmonolog leczy wszystkie choroby układu oddechowego takie jak:

 • astma,

 • gruźlica,

 • mukowiscydoza,

 • rak płuc,

 • zapalenie płuc i oskrzeli,

 • sakroidoza.

Ponadto pomaga osobom, które borykają się z przewlekłym kaszlem, dusznościami, kłuciem w klatce, nawracającymi infekcjami układu oddechowego czy trudnościami w złapaniu oddechu. Także zaburzenia oddychania objawiające się świszczącym oddechem, trudnością w złapaniu tchu, nadmiernym zmęczeniem powysiłkowym oraz płytkim oddechem wymagają natychmiastowej konsultacji lekarskiej z pulmonologiem. Specjalista zleci badania diagnostyczne do wykonania, przeanalizuje wyniki i zaproponuje dalsze postępowanie.

Pulmonolog online – jak przebiega konsultacja pulmonologiczna?

Konsultacja pulmonologiczna zaczyna się od szczegółowego wywiadu lekarskiego. Dzięki niemu pulmonolog zbiera informacje o historii chorób w rodzinie, przyjmowanych lekach oraz innych schorzeniach, na które cierpi pacjent. Jeśli korzystasz z serwisu Welbi, dokumentację medyczną możesz załączyć do Panelu pacjenta jeszcze przed wizytą u lekarza online – dzięki temu specjalista będzie mógł się z nią zapoznać przed rozmową.

Na podstawie uzyskanych informacji lekarz może postawić diagnozę i zalecić leczenie lub wystawić skierowanie na dodatkowe badania. Podstawowym z nich jest spirometria. Dzięki niej mierzy się pojemność oraz objętość płuc. Bronchoskopia z kolei pomaga w wykryciu guzów i nowotworów. Jeśli pojawi się taka potrzeba, lekarz może wystawić również zwolnienie online.

Wizyta online u pulmonologa – czy potrzebne jest skierowanie?

Jeśli chcesz umówić się na prywatną telekonsultację z pulmonologiem nie potrzebujesz skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. E-wizytę odbędziesz w domowym zaciszu, bez potrzeby stania w kolejkach czy przemieszczania się do placówek medycznych. Jeśli jednak chcesz umówić się do tego specjalisty w ramach NFZ, musisz umówić się na wizytę u lekarza rodzinnego i od niego otrzymać skierowanie do pulmonologa.

Choroby płuc często są bagatelizowane. Tymczasem mogą znacząco obniżyć komfort życia. Zdarza się też, że objawy z układu oddechowego świadczą o znacznie poważniejszych schorzeniach. Konsultacja pulmonologiczna online pomoże pacjentowi rozwiać jego wątpliwości i obrać dobry kierunek dalszych działań.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Szybka pomoc dermatologa nawet w ciągu godziny

Umów teleporadę
Popularne w kategorii Telemedycyna
problemy-ze-stawami-do-jakiego-lekarza-sie-udac
Telemedycyna
1 min.
Problemy ze stawami – do jakiego lekarza się udać?
18.11.2021
 • Kontakt
 • Regulamin serwisu
 • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.