Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
 • Poradniki
 • Plany żywieniowe (diety)
 • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę
TelemedycynaTeleporada u specjalisty 1 min.

Czy ginekolog przedłuży mi e-receptę na leki antykoncepcyjne podczas teleporady?

Redakcja

22.10.2021

Aktualizacja: 25.11.2022

Każda kobieta powinna dbać o swoje zdrowie intymne w sposób szczególny. Istotną kwestią są regularne wizyty u lekarza ginekologa. W czasach pandemii warto rozważyć również konsultacje ginekologiczne online. Podczas tego rodzaju wizyty ginekolog może wystawić e-receptę i skierowanie na badania, o ile okaże się to konieczne.


Wszyscy lekarze w jednym miejscu

Teleporada bez kolejek i dojazdów!

E-wizyta od 65 zł
czy-ginekolog-przedluzy-mi-e-recepte-na-leki-podczas-teleporady

Polecane

problemy-z-ukladem-moczowym-do-kogo-sie-udac-urologa-czy-nefrologa
Telemedycyna
1 min.
Problemy z układem moczowym – do kogo się udać: urologa czy nefrologa?
30.11.2021
skierowanie-na-badania-jak-je-dostac-ile-jest-wazne
Telemedycyna
1 min.
Skierowanie na badania – jak je dostać? Ile jest ważne?
12.11.2021
kto-leczy-zakazenie-helicobacter-pylori-czy-kazdy-chory-wymaga-leczenia
Telemedycyna
1 min.
Kto leczy zakażenie Helicobacter pylori? Czy każdy chory wymaga leczenia?
09.03.2022
do-jakiego-lekarza-udac-sie-ze-skurczami-miesni
Telemedycyna
1 min.
Do jakiego lekarza udać się z częstymi skurczami mięśni?
08.12.2021
Spis treści
 1. Tabletki antykoncepcyjne – co warto o nich wiedzieć?
 2. Czy ginekolog przepisze e-receptę na antykoncepcję bez badania?
 3. Jak uzyskać e-receptę – obejrzyj infografikę
 4. Recepta na tabletki antykoncepcyjne online – e-recepta i jej ważność
 5. E-recepta online – czy ginekolog może ją przedłużyć podczas teleporady?

Tabletki antykoncepcyjne – co warto o nich wiedzieć?

Okres pandemii przyczynił się do rozwoju i testowania nowych rozwiązań, szczególnie z zakresu telemedycyny. Dzięki niej z lekarzem możesz porozmawiać nie tylko podczas wizyty stacjonarnej, ale również za pomocą telefonu lub komputera. Doskonałym sposobem jest skorzystanie z serwisu Welbi. Dzięki profesjonalnej konsultacji lekarskiej online możesz m.in. poprosić o przedłużenie recepty na tabletki antykoncepcyjne.

Oczywiście obowiązuje tu konkretna procedura. Ginekolog dobiera środki antykoncepcyjne do indywidualnych potrzeb pacjentki, co oznacza, że na samym początku przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad dotyczący Twojego stanu zdrowia. Na pytania należy odpowiadać szczerze. Ponadto ginekolog może poprosić Cię o aktualne wyniki badań (istnieje możliwość załączenia ich w serwisie jeszcze przed e-wizytą) lub wystawi Ci skierowanie na badania konieczne, aby dobrać odpowiednie środki antykoncepcyjne. Pamiętaj, że telewizyta nie zawsze wiąże się ze 100% pewnością otrzymania e-recepty. Decyzja o jej wystawieniu należy do lekarza.

Czy ginekolog przepisze e-receptę na antykoncepcję bez badania?

Wiele kobiet nurtuje pytanie, czy ginekolog przepisze im tabletki antykoncepcyjne bez badania. To zależy. Należy pamiętać, że zanim to nastąpi, specjalista zapyta się o Twój stan zdrowia, a w niektórych przypadkach przejrzy dokumentację medyczną oraz wykonane już wcześniej badania. Jeśli nie będzie przeciwwskazań, dostaniesz receptę na tabletki antykoncepcyjne bez konieczności badania ginekologicznego. Nie jest to jednak regułą i wiele zależy od specjalisty. Lekarz zawsze na względzie ma dobro pacjenta. W określonych sytuacjach może zatem odmówić wystawienia recepty.

Jak uzyskać e-receptę – obejrzyj infografikę
Jak uzyskać e-receptę - infografika

Recepta na tabletki antykoncepcyjne online – e-recepta i jej ważność

Porady lekarskie przeprowadzane drogą elektroniczną, oprócz braku badania fizykalnego, niewiele różnią się od wizyt stacjonarnych, jeśli wziąć pod uwagę ich jakość.

Podobnie jest ze skierowaniami na badania oraz receptami wystawionymi online. Jeśli zastanawiasz się, ile jest ważna recepta od ginekologa, możesz być spokojna. W tej kwestii nic się nie zmienia – recepta wystawiona podczas e-wizyty ma taką samą ważność jak ta wystawiona w czasie wizyty stacjonarnej. Od wystawienia masz 30 dni na jej realizację. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy lekarz zaznaczy, że jest ważna dłużej.

Leki otrzymasz po podaniu farmaceucie swojego numeru PESEL oraz specjalnego czterocyfrowego kodu.

E-recepta online – czy ginekolog może ją przedłużyć podczas teleporady?

Już wiesz, że tabletki antykoncepcyjne możesz dobrać podczas wizyty u ginekologa nie tylko w gabinecie, ale w niektórych przypadkach również przez telefon lub internet. Wypisanie recepty bez wizyty u lekarza jest możliwe, także w przypadku kontynuacji leczenia.

Podczas wizyty lekarskiej online specjalista może także zinterpretować wyniki badań, udzielić porady lekarskiej oraz w razie konieczności zalecić dalszą diagnostykę, a także wystawić e zwolnienie lekarskie.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Internista, pediatra i inni specjaliści dostępni nawet w 1h

Umów teleporadę
Popularne w kategorii Telemedycyna
problemy-ze-stawami-do-jakiego-lekarza-sie-udac
Telemedycyna
1 min.
Problemy ze stawami – do jakiego lekarza się udać?
18.11.2021
 • Kontakt
 • Regulamin serwisu
 • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.