Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę
TelemedycynaTeleporada u specjalisty 1 min.

Telewizyta w ciąży: o czym należy pamiętać?

Redakcja

19.10.2021

Aktualizacja: 13.12.2022

Ginekolog online może być znakomitym wsparciem w czasie ciąży. E-wizyty zapewniają bardzo szybki dostęp do specjalisty, który ma możliwość zlecenia dodatkowych badań czy wypisanie e-recepty lub e-zwolnienia lekarskiego. Ma to szczególne znaczenie w czasie ciąży, kiedy kobiece ciało z dnia na dzień przechodzi wiele przemian, którym towarzyszą mniej lub bardziej dokuczliwe symptomy.


Kobieta przez cały okres ciąży powinna pozostawać pod stałą opieką ginekologa. Lekarz nie tylko kontroluje, czy dziecko rozwija się prawidłowo, ale także dba o zdrowie i dobre samopoczucie przyszłej mamy. Regularne badania podczas wizyt kontrolnych pozwalają upewnić się, że ciąża rozwija się prawidłowo. Z drugiej strony warto korzystać również z teleporad i współpracować z ginekologiem online – aby szybko uzyskać odpowiedzi na rodzące się wątpliwości czy wdrożyć niezbędne leczenie.

ginekolog-online-rozwiazanie-na-czas-ciazy

Polecane

reumatolog-jak-moze-pomoc-ci-poczas-teleporady
Telemedycyna
1 min.
Wizyta u reumatologa: jak może pomóc Ci online?
16.11.2021
jakie-choroby-leczy-reumatolog-kiedy-skorzystac-z-e-wizyty
Telemedycyna
1 min.
Jakie choroby leczy reumatolog? Kiedy skorzystać z e-wizyty?
01.09.2021
czym-zajmuje-sie-pulmonolog-dziecięcy-jakie-leczy-choroby
Telemedycyna
1 min.
Czym zajmuje się pulmonolog dziecięcy? Jakie leczy choroby?
03.11.2021
lekarz-internista-co-leczy-kiedy-udac-sie-do-tego-specjalisty
Telemedycyna
1 min.
Lekarz internista - z jakimi dolegliwościami zgłosić się do tego specjalisty?
08.12.2021
Spis treści
  1. Telemedycyna – świetne rozwiązanie na czas ciąży
  2. Czy ginekolog może prowadzić ciążę online?
  3. E-recepty u ginekologa

Telemedycyna – świetne rozwiązanie na czas ciąży

Nie bez powodu kobiety w ciąży cenią sobie zalety telemedycyny i możliwość konsultacji lekarskiej online. Dzięki nim nie trzeba czekać w kolejce w placówce medycznej, ryzykując np. infekcję. Poza tym warto pamiętać, że wiele przyszłych mam skarży się na dolegliwości, które znacznie utrudniają wyjście z domu (nudności, wymioty, bóle kręgosłupa).

Dlatego w wielu sytuacjach, zamiast umawiać się na wizytę w gabinecie stacjonarnym, możesz skorzystać z teleporady. Ginekolog odpowie na twoje pytania, rozwieje wątpliwości, przepisze leki. Co więcej, ginekolodzy online pracują w różnych, często nietypowych porach, np. wczesnym rankiem, wieczorami, w weekendy oraz w dni wolne od pracy. Oznacza to, że z porady możesz skorzystać również wtedy, kiedy tradycyjne gabinety są zamknięte.

Czy ginekolog może prowadzić ciążę online?

Konsultacje z lekarzem ginekologiem online mogą sprawdzić się jako dodatkowe wsparcie medyczne w przypadku prowadzenia ciąży. Taka forma współpracy oznacza możliwość regularnego kontaktu, bez konieczności wychodzenia z domu.

Konsultacje ze specjalistą dostępnym za pośrednictwem portalu Welbi mogą odbywać się w formie rozmowy telefonicznej, chatu lub videochatu. Zwłaszcza ta ostatnia forma teleporady jest wskazana na czas ciąży – lekarz i pacjentka widzą się nawzajem, co sprawia, że komunikacja jest naturalna i swobodna.

Oczywiście pamiętaj o tym, że podczas teleporady ginekolog może, a nawet powinien zarekomendować tradycyjną wizytę. Zweryfikowanie zdrowia pacjentki w ciąży wymaga przeprowadzania także bezpośrednich badań, jak USG, morfologia, pomiary ciśnienia czy sprawdzenie poziomu glukozy we krwi. Ginekolog online może zinterpretować wyniki badań i odpowiedzieć na nurtujące pytania, jednak bez aparatu USG nie jest w stanie ocenić anatomii dziecka.

E-recepty u ginekologa

W jakich sytuacjach podczas telewizyty dostaniesz e-receptę? Zawsze, kiedy tylko będzie to wynikało z oceny medycznej przeprowadzonej przez lekarza specjalistę. W niektórych sytuacjach lekarz może wystawić receptę jedynie po bezpośrednim badaniu pacjentki – w trosce o zdrowie przyszłej mamy i dziecka. Możesz być pewna, że ginekolog zarekomenduje optymalne postępowanie. Jeśli twój stan zdrowia wymaga wystawienia zwolnienia lekarskiego online, również możesz uzyskać je podczas teleporady.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Najchętniej czytane

przewlekle-zmeczenie-kiedy-skonsultowac-sie-z-lekarzem
Telemedycyna
1 min.
Przewlekłe zmęczenie – kiedy skonsultować się z lekarzem?
18.11.2021
neurolog-w-jaki-sposob-pomoze-ci-podczas-konsultacji-online
Telemedycyna
1 min.
Neurolog: jakie dolegliwości należy zgłosić specjaliście podczas porady online?
19.10.2021
chore-dziecko-na-wakacjach-gdzie-szukac-pomocy
Telemedycyna
1 min.
Chore dziecko na wakacjach – gdzie szukać pomocy
27.08.2021
telewizyta-czy-otrzymam-zwolnienie-lekarskie
Telemedycyna
1 min.
Telewizyta – czy otrzymam zwolnienie lekarskie?
02.11.2021
Popularne w kategorii Telemedycyna
bol-plecow-przed-okresem-krzyza-kregoslupa
Seks
1 min.
Jak złagodzić ból pleców przed okresem?
03.06.2022
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.