account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi
FitnessĆwiczenia 1 min.

Hula-hoop – efekty regularnego wykonywania ćwiczeń

Marta Wielgosz30.05.2022Aktualizacja: 30.05.2022

Kręcenie hula-hoop to ciekawy sposób na zachowanie dobrej kondycji fizycznej. Ćwiczenia są więc nie tylko przyjemne, lecz także pożyteczne. Taka aktywność ma również pozytywny wpływ na wygląd twojej sylwetki. Jakie są efekty hula-hoop i kiedy można zauważyć pierwsze zmiany?


hula-hop-jakie-sa-efekty-cwiczen
pexels

Polecane

cwiczenia-akrobatyczne-jak-wyglada-trening
Fitness
2 min.
Ćwiczenia akrobatyczne - jakie są i co dają?
18.11.2021
rower-stacjonarny-jakie-sa-efekty-cwiczen
Fitness
1 min.
Rower stacjonarny - jakie są efekty ćwiczeń?
28.10.2021
twerkowanie-co-to-jest-jak-sie-go-nauczyc
Fitness
1 min.
Twerkowanie - co to jest? Jak się go nauczyć?
30.07.2021
swieca-jak-wykonac-to-cwiczenie-krok-po-kroku
Fitness
2 min.
Świeca - jak wykonać to ćwiczenie krok po kroku?
29.10.2021
Spis treści
  1. Kręcenie hula-hoop – efekty dla wyglądu sylwetki
  2. Hula-hoop z wypustkami – efekty, dodatkowe ćwiczenia
  3. Hula-hoop – odchudzające efekty i nie tylko
  4. Po jakim czasie można zobaczyć efekty hula-hoop?

Kręcenie hula-hoop – efekty dla wyglądu sylwetki

Hula-hoop to przydatne akcesorium, które urozmaica treningi i wprowadza do nich element świetnej zabawy. Ten przyrząd to obręcz do ćwiczeń wykonana z tworzywa sztucznego, którą możesz wykorzystać zarówno do aktywności aerobowych, jak i gimnastycznych. Kręcenie hula-hoop nie jest więc wbrew pozorom wyłącznie zabawą dla dzieci. Uwielbiają je również dorośli, ponieważ przynosi ono wiele wymiernych korzyści.

W przypadku ćwiczeń z hula-hoop efekty dotyczą przede wszystkim wzmacniania i uwydatniania mięśni. W zależności od tego, w jaki sposób kręci się obręczą, można aktywować różne partie ciała. Najczęściej jednak trening pomaga wyrzeźbić mięśnie brzucha, doskonale wysmuklając te rejony. Jeśli więc chcesz wymodelować sylwetkę w tym miejscu, wykonuj ćwiczenia na talię z hula-hoop. To najbardziej popularna aktywność z obręczą. Jak powinieneś ćwiczyć? Stań w lekkim rozkroku, delikatnie ugnij nogi i napnij mocno brzuch, a potem podnieś hula-hoop i umieść je na wysokości pasa. Obręcz oprzyj o jeden bok swojego ciała, a następnie wpraw ją w ruch przy pomocy rąk i ruchów bioder. Następnie poruszaj cały czas biodrami, starając się, aby hula-hoop utrzymywało się na wysokości twojego pasa. Regularne wykonywanie takiego ćwiczenia przyniesie pożądane rezultaty i pozwoli na zredukowanie tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie – zmniejszenie obwodu talii. Efekty po hula-hoop to jednak nie tylko piękny, płaski brzuch i smukła talia, lecz także ujędrniona skóra, poprawiona kondycja i lepsza koordynacja ciała.

Jeśli chodzi o hula-hoop, to odchudzające efekty można uzyskać także na innych partiach ciała. Stosowanie obręczy to świetne ćwiczenia na smukłe uda i jędrne pośladki. Aby osiągnąć taki rezultat, musisz dostosować rodzaj ruchu do konkretnych grup mięśniowych. Jak to zrobić? Stań prosto na podłodze, złącz nogi i lekko je ugnij. Pamiętaj o napięciu mięśni brzucha i ud. Oprzyj przed sobą obręcz, przenieś ciężar ciała na jedną nogą, a drugą kończynę zacznij odrywać od ziemi. Zatrzymaj ją około 40 cm nad podłogą i wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund, a następnie powoli opuść, cały czas kontrolując ten ruch. Wykonaj 15–20 powtórzeń, a następnie zmień stronę. Efekty po hula-hoop to w takim wypadku doskonałe rozciągnięcie i wzmocnienie ud i pośladków.

Dzięki obręczy możesz także wymodelować ramiona. Jak kręcić hula-hoop, żeby były efekty? Wyciągnij w bok rękę i nałóż na jej nadgarstek obręcz. Wpraw ją w ruch i kręć nią kółka. Zrób kilkanaście powtórzeń, a następnie wykonaj to samo ćwiczenie na drugiej ręce.

Hula-hoop z wypustkami – efekty, dodatkowe ćwiczenia

W sklepach możesz kupić różne odmiany obręczy do ćwiczeń. Niektóre z nich mają specjalne wypustki, które pełnią funkcję masażerów. Są to po prostu niewielkie kulki, które znajdują się wewnątrz koła. Ćwiczenie z takim przyrządem daje jeszcze lepsze rezultaty. Efekty po hula-hoop z wypustkami są wzmocnione, ponieważ takie koło pozwala na rozbijanie tkanki tłuszczowej. Oprócz tego pobudza mięśnie do bardzo intensywnej pracy. Trening z nim stymuluje też przepływ krwi i pomaga walczyć z cellulitem.

Jeżeli jednak jesteś na początku swojej przygody z tego typu ćwiczeniami, wybór takiej obręczy może nie być najlepszym rozwiązaniem. Efekty po hula-hoop z masażerem będą dla ciebie po prostu zbyt mocne. W przypadku słabo wyćwiczonych mięśni używanie koła z wypustkami grozi też powstawaniem nieestetycznych i bolesnych siniaków.

Hula-hoop – odchudzające efekty i nie tylko

Efekty po użyciu hula-hoop z wypustkami lub zwykłego koła to jednak nie tylko odpowiednie wyrzeźbienie mięśni i uelastycznienie ciała, ale też przyspieszenie metabolizmu. Jeżeli tylko zadbasz o odpowiednią regularność ćwiczeń, to twój organizm przyzwyczai się do częstego wysiłku i będzie sprawniej spalał kalorie.

Dodatkowe efekty ćwiczeń z hula-hoop to również poprawa ogólnego samopoczucia i zredukowanie stresu. Zatem po wykonaniu ćwiczeń będziesz mieć lepszy nastrój i energię do dalszego działania. Oprócz tego trening wymagający kręcenia obręczą może poprawić twoją postawę ciała i pomóc ci wzmocnić kręgosłup, zwłaszcza jego odcinek lędźwiowy.

Po jakim czasie można zobaczyć efekty hula-hoop?

Ćwiczenia z obręczą bez wątpienia przynoszą wiele korzyści. Ważny jest jednak czas trwania takiej aktywności. Ile kręcić hula-hoop, żeby były efekty? Każda sesja treningowa powinna trwać ponad 30 minut, ponieważ dopiero po upływie pół godziny organizm zaczyna efektywnie spalać tkankę tłuszczową.

Pierwsze rezultaty ćwiczeń możesz zauważyć już po około 2 tygodniach. Jeśli zależy ci na wysmukleniu talii, w takim czasie możesz zmniejszyć jej obwód o 1–2 cm. Istotna jest oczywiście odpowiednia regularność treningów. W przypadku kręcenia hula-hoop z obciążeniem efekty będą oczywiście jeszcze bardziej widoczne. Takie koło jest jednak polecane osobom, które mają już dość mocne mięśnie i mogą pochwalić się doświadczeniem w używaniu obręczy do ćwiczeń.

Jeśli chcesz osiągnąć naprawdę dobre rezultaty, nie rezygnuj z ćwiczeń przedwcześnie. Efekty hula-hoop po miesiącu czy dwóch będą coraz lepsze. Wiele jednak zależy od twojej budowy i ogólnych predyspozycji.

Warto przy tym podkreślić, że efekty kręcenia hula-hoop będą widoczne jedynie wtedy, gdy będziesz prowadzić zdrowy tryb życia. Istotna jest m.in. odpowiednia dieta. Pamiętaj także, że jeden typ ćwiczeń to nie wszystko. Aby efekty po hula-hoop były naprawdę spektakularne, do swojej aktywności włącz także inne treningi, a przynajmniej regularne spacery.

Źródła
  1. L.O. Nicharojana, S. Singsawad, Effects of aerobic hula hoop exercise on waist circumference and blood HDL cholesterol in health care personnel, „The 2016 International Academic Research Conference in Milan” 2016.
  2. S. Kiatkulanusorn i in., Effects of Hula Hooping Exercise on Lumbar Stability Level and Transversus Abdominis Function in Asymptomatic Individuals with Poor Lumbar Stability, „Journal of Exercise Physiology Online” 2020, nr 1 (23).
Author Marta Wielgosz picture

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Najchętniej czytane

jakie-sa-najlepsze-cwiczenia-na-gorne-partie-ciala
Fitness
1 min.
Jakie są najlepsze ćwiczenia na górne partie ciała?
30.07.2021
maseczka-z-sody-oczyszczonej-na-wagry-na-tradzik
Fitness
1 min.
Maseczka z sody oczyszczonej - na wągry, na trądzik
28.10.2021
sauna-japonska-ganbanyoku-co-warto-o-niej-wiedziec
Fitness
1 min.
Sauna japońska ganbanyoku - co warto o niej wiedzieć?
30.07.2021
rozgrzewka-dla-dzieci-jak-powinna-wygladac
Fitness
2 min.
Rozgrzewka dla dzieci - jak powinna wyglądać?
30.07.2021
Popularne w kategorii Fitness
bol-plecow-przed-okresem-krzyza-kregoslupa
Seks
1 min.
Jak złagodzić ból pleców przed okresem?
03.06.2022
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

  • facebook logo
  • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.