Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
 • Poradniki
 • Plany żywieniowe (diety)
 • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę
TelemedycynaTeleporada u specjalisty 1 min.

Konsultacja online z ginekologiem – co można skonsultować w trakcie telewizyty?

Redakcja

03.11.2021

Aktualizacja: 13.12.2022

Teleporada u ginekologa online to praktyczne rozwiązanie dla każdej kobiety, która oczekuje szybkiej pomocy czy porady. To też świetne uzupełnienie standardowej opieki ginekologicznej, opartej na wizytach w gabinecie. Podczas konsultacji ginekologicznej online można zasięgnąć porady odnośnie badań i konieczności ich wykonania, skonsultować wyniki czy też przedłużyć receptę na środki antykoncepcyjne.


konsultacja-online-z-ginekologiem-co-mozna-skonsultowac-w-trakcie-telewizyty

Polecane

problemy-z-ukladem-moczowym-do-kogo-sie-udac-urologa-czy-nefrologa
Telemedycyna
1 min.
Problemy z układem moczowym – do kogo się udać: urologa czy nefrologa?
30.11.2021
skierowanie-na-badania-jak-je-dostac-ile-jest-wazne
Telemedycyna
1 min.
Skierowanie na badania – jak je dostać? Ile jest ważne?
12.11.2021
kto-leczy-zakazenie-helicobacter-pylori-czy-kazdy-chory-wymaga-leczenia
Telemedycyna
1 min.
Kto leczy zakażenie Helicobacter pylori? Czy każdy chory wymaga leczenia?
09.03.2022
problemy-ze-stawami-do-jakiego-lekarza-sie-udac
Telemedycyna
1 min.
Problemy ze stawami – do jakiego lekarza się udać?
18.11.2021
Spis treści
 1. Zalety e-wizyty u ginekologa
 2. O co pyta ginekolog podczas konsultacji?
 3. Teleporada z ginekologiem – jak się przygotować?

Zalety e-wizyty u ginekologa

Na standardową wizytę często trzeba czekać kilka dni lub nawet kilka tygodni, także jeśli chcesz umówić się prywatnie. W przypadku e porady lekarskiej w serwisie Welbi możesz skontaktować się ze specjalistą nawet tego samego dnia. To więc dobra opcja w nagłych przypadkach. To również wygodny sposób na przedłużenie recepty na regularnie przyjmowane leki lub uzyskanie e zwolnienia lekarskiego.

O co pyta ginekolog podczas konsultacji?

Warto wiedzieć, o co pyta ginekolog na pierwszej wizycie, aby dobrze się do niej przygotować. Ginekolog online nie ma możliwości zbadania pacjentki, jednak przeprowadza z nią szczegółowy wywiad. Mogą paść pytania dotyczące problemów zdrowotnych, zwłaszcza natury intymnej, dolegliwości lub regularności cyklu miesiączkowego. W przypadku przyjmowania leków antykoncepcyjnych ginekolog może spytać o ewentualne skutki uboczne oraz reakcję organizmu na ich stosowanie.

O co pyta ginekolog na wizycie w czasie ciąży? Na pewno o samopoczucie, dolegliwości ciążowe, ciśnienie tętnicze i masę ciała. Mogą paść pytania o przebieg poprzednich ciąż i porodów. Pamiętaj jednak, że konsultacja ginekologiczna online nie zastąpi zwykłej wizyty, na której lekarz wykonuje USG i ocenia stan zdrowia dziecka, jednak stanowi świetne uzupełnienie tradycyjnej medycyny.

Teleporada z ginekologiem – jak się przygotować?

Teleporada z ginekologiem obejmuje szczegółowy wywiad, nie ma tutaj tradycyjnego badania. Dlatego bardzo ważne jest przygotowanie podstawowych informacji, które przydadzą się lekarzowi. Warto zanotować sobie dzień rozpoczęcia i zakończenia ostatniej miesiączki oraz samopoczucie w jej trakcie. Przygotuj też listę dolegliwości i problemów zdrowotnych oraz spis przyjmowanych leków wraz z dawkami. Należy spisać również pytania, które chcesz zadać lekarzowi, aby o niczym nie zapomnieć. Jeżeli chcesz skonsultować wyniki badań, warto mieć je przed sobą. Dobrym rozwiązaniem jest też załączenie ich w Panelu pacjenta, w zakładce „Moje wizyty”.

Warto pamiętać, że lekarz może zalecić tradycyjną wizytę w gabinecie. Postawienie diagnozy czasami jest możliwe wyłącznie po bezpośrednim, fizykalnym badaniu lub przeprowadzeniu dokładniejszych testów. W pozostałych sytuacjach telewizyty sprawdzą się tu znakomicie.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się
Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online
 • specjalistyczna porada
 • przedłużenie recepty
 • skierowanie na badania
Umów się
Popularne w kategorii Telemedycyna
do-jakiego-lekarza-udac-sie-ze-skurczami-miesni
Telemedycyna
1 min.
Do jakiego lekarza udać się z częstymi skurczami mięśni?
08.12.2021
 • Kontakt
 • Regulamin serwisu
 • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.