Działanie maseczki z żółtka na włosy
W dobie wszechobecnej chemii do łaski wracają naturalne kosmetyki, które można zrobić samodzielnie w domu. Jednym z nich jest maseczka z żółtka na włosy, która skutecznie je nawilży i wzmocni. Dowiedz się, jakie jeszcze ma zalety.
Wpływ żółtka na włosy
Jajko to jeden z najzdrowszych produktów na świecie. Jego właściwości, nie tylko spożywcze, lecz także kosmetyczne, znane były od bardzo dawna. Już nasze prababcie wiedziały, że regularne nakładanie żółtka na włosy zapewni im zdrowy wygląd i blask. Wszystko z powodu zawartych w nich składników. Żółtko jest bogate w:
witaminy, m.in. A, E, D, K i z grupy B,
substancje mineralne, takie jak: wapń, żelazo, magnez, fosfor, cynk, potas,
białko,
betakaroten,
luteinę.
Wszystkie te składniki tworzą prawdziwą bombę odżywczą dla Twoich włosów. Żółtko możesz stosować nie tylko jako maseczkę, lecz także jako szampon. Dzięki zawartości luteiny wykazuje doskonałe właściwości myjące. Pomoże pozbyć się z włosów zanieczyszczeń, tłuszczu i sebum, a jednocześnie nie obciąży ich, sprawiając, że staną się oklapnięte. Szampon z żółtka będzie dla Ciebie wybawieniem, jeśli borykasz się z przetłuszczającymi włosami. Kuracja z żółtka to najpopularniejszy domowy sposób na łupież. Zobacz, co jeszcze zyskasz, włączając żółtko do pielęgnacji włosów.
Efekty stosowania maseczki z żółtka na włosy
Każdy z nas chciałby się cieszyć bujną i zdrową fryzurą. Niestety nie każdy został obdarzony przez matkę naturę pięknymi włosami. Jeśli Twoje włosy są cienkie, matowe, słabe i wypadają, skutecznie poprawisz ich kondycję, stosując maseczkę z żółtka. Jajko to źródło witamin i minerałów, które mają zbawienny wpływ na zniszczone kosmyki. Jednym z głównych elementów jajka jest białko, czyli podstawowy budulec włosów. Maseczka z żółtka wypełni ubytki we włosach, sprawiając, że będą odżywione, odbudowane, a w efekcie gładkie i miękkie w dotyku. Duża zawartość siarki oczyści włosy i zapewni skórze głowy prawidłowe pH. Dzięki temu pożegnasz się z podrażnieniami i łupieżem. To jednak nie wszystko. W jajku znajdziesz również witaminę B7, bardziej znaną jako biotynę. Można ją przyjmować w postaci tabletek, ale też stosować bezpośrednio na włosy. Biotyna zapobiega wypadaniu włosów i poprawia ich strukturę. Dzięki temu nie tylko będzie ich więcej, lecz także będą mniej podatne na uszkodzenia.
Dla kogo maseczka z żółtka?
Maseczka z żółtka jest dla Ciebie, jeśli borykasz się z łupieżem, przetłuszczonymi włosami, suchymi i matowymi kosmykami. Sprawdzi się zwłaszcza w przypadku słabych i wypadających włosów. Maseczka z żółtka jest ważnym elementem domowego nawilżania włosów. Stanowi doskonałą kurację dla włosów regularnie poddawanych stylizacji. Częste suszenie gorącym powietrzem, prostownica, lokówka, lakiery, żele i pianki obciążają włosy, niszczą ich strukturę i powodują mikrouszkodzenia. W efekcie włosy są kruche, łamliwe, matowe, trudno je ułożyć, tracą objętość i zaczynają wypadać. Zamiast traktować je kolejną dawkę chemii z drogerii, wypróbuj domową maseczkę na bazie żółtka. Sprawdzi się ona w przypadku każdego rodzaju włosów, niezależnie od ich porowatości. Można ją nakładać na włosy samodzielnie lub łączyć z innymi składnikami, np. oliwą z oliwek. Taką miksturę trzymaj na głowie kilka minut. Następnie spłucz ją strumieniem letniej wody. Różnicę w gęstości włosów zobaczysz od razu. Wystarczy ją stosować dwa razy w tygodniu, aby naprawić zniszczenia i odbudować strukturę włosów.
Właściwości maseczki z żółtka na włosy
Dzięki domowej maseczce z żółtka skończą się Twoje problemy z matowymi i szorstkimi włosami. Działa ona bowiem nie tylko na łupież i wypadanie włosów. Polecana jest zwłaszcza posiadaczkom suchych, łamliwych i pozbawionych życia kosmyków. Możesz wzmacniać efekty jej działania w zależności od składników, z którymi połączysz żółtko. Dodaj do niego oliwę z oliwek, jeśli chcesz odbudować włosy. W przypadku gdy Twoje włosy są mocno zniszczone, połącz żółtko z miodem, awokado i jogurtem naturalnym. Zawarte w nich składniki będą jak drogocenny koktajl przywracający Twoją fryzurę do życia. Jeśli jesteś posiadaczką blond kosmyków, możesz do żółtka i oliwy dodać odrobinę soku z cytryny. Dzięki temu przywrócisz włosom blask i odświeżysz ich promienisty kolor. Aby wzmocnić efekt, warto zastosować w codziennej pielęgnacji także inne domowe sposoby. Maseczka drożdżowa zwalcza łupież, a ziołowe płukanki nadadzą włosom blask. Zaletą naturalnych produktów jest nie tylko skuteczność, lecz także cena i dostępność.
- Praca zbiorowa, Domowe kosmetyki na skórę i włosy zrób je sam. 137 przepisów na naturalne i dostosowane do Twojego ciała środki pielęgnacyjne, wyd. Vital 2020 r.
- Gumkowska, Damskie laboratorium. Przepisy na domowe kosmetyki, Wydawnictwo Naukowe PWN 2016.
- M. Drukort, Domowe SPA. Naturalne kosmetyki DIY, peelingi, maski, toniki, balsamy, wydawnictwo Olimp Media 2018 r.
Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.