Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Moje dziecko źle się czuje. Czy warto skorzystać z telewizyty?

Redakcja

03.11.2021

Aktualizacja: 24.03.2022

Choroba dziecka to zawsze powód do zmartwień. Na pewno chcesz jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jednak nie zawsze jest to możliwe. Zastanawiasz się też, czy uda ci się uzyskać zwolnienie z pracy, aby pójść z chorym dzieckiem do przychodni. A może wystarczy teleporada? Czy z chorym dzieckiem możesz zgłosić się na telewizytę? Sprawdźmy.


moje-dziecko-zle-sie-czuje-czy-warto-skorzystac-z-teleporady
pexels.com

„Mamo, źle się czuję” – co robić?

Chore dziecko nie chce jeść i pić, ma podwyższoną temperaturę, katar, kaszel, ból gardła lub inne dolegliwości? Jeśli Twoje dziecko źle się czuje, nie czekaj na rozwój choroby. Co robić w takiej sytuacji? Możesz skorzystać z teleporady.

Na e-porady lekarskie możesz umówić się prosto i szybko – korzystając z platformy Welbi. Telemedycyna jest dostępna dla każdego, a konsultację online odbędziesz z dzieckiem bez wychodzenia z domu. Co ważne, unikniesz kolejek i dalekich terminów. Czas oczekiwania to nawet 15 minut, a lekarze są dostępni nawet w weekendy i święta.

Chore dziecko w domu – kiedy wystarczy telewizyta?

„Mam chore dziecko” – ta myśl potrafi zakłócić spokój każdego rodzica. Czy jednak wiesz, że zdecydowaną większość problemów zdrowotnych poruszanych w gabinecie lekarskim możesz rozwiązać zdalnie? Dzięki teleporadzie wstępnie zweryfikujesz, czy konieczna jest wizyta stacjonarna. Dzięki Welbi możesz porozmawiać z lekarzem rodzinnym lub pediatrą. Ponadto masz do dyspozycji lekarzy o różnych specjalizacjach – m.in. alergologa, laryngologa i dermatologa.

Konsultacja online wystarczy również wtedy, gdy należy przeprowadzić kontrolę leczenia, wypisać kolejną receptę lub skierować na badania. Jeśli nie występują dodatkowe alarmujące objawy, dziecko – chore i zmęczone dolegliwościami – może pozostać w domu. A nawet powinno.

Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeśli Twoje dziecko nie ukończyło jeszcze 2. roku życia. Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 8 października 2020 roku określa, że lekarze mają obowiązek przyjęcia tak małego dziecka w gabinecie lekarskim. W takim przypadku telewizyta może nie być wystarczająca – umów się na stacjonarne badanie.

Chore dziecko a zwolnienie lekarskie

Dlaczego chore dziecko powinno zostać w domu? Ze względu na bezpieczeństwo i komfort wszystkich. Niekiedy chorobie dziecka towarzyszą biegunki i wymioty, różnego rodzaju bóle lub wysypki zakaźne. Zaoszczędź dziecku cierpienia i uchroń jego rówieśników przed zarażeniem. Dzięki zwolnieniu lekarskiemu zyskasz pewność, że Twoje chore dziecko przejdzie niedyspozycję w komfortowych warunkach. Lekarz przeprowadzający teleporadę ustali, jak długo uczeń powinien pozostać w domu.

Źródło filmu: youtube.com

Choroba dziecka a praca. Czy w trakcie telewizyty dostanę L4 na chore dziecko?

Chore dziecko a praca: to zagadnienie interesuje wszystkich rodziców. Czy konsultacja online zapewni Ci uzyskanie odpowiedniego dokumentu dla pracodawcy? Tak, masz możliwość uzyskania zwolnienia na chore dziecko – podobnie jak podczas osobistego spotkania z lekarzem.

Po ocenie stanu zdrowia małego pacjenta specjalista może wypisać Ci e-zwolnienie lekarskie na chore dziecko. Ile dni opieki na chore dziecko możesz uzyskać w naszym kraju? Każdy pracownik wychowujący co najmniej jedno dziecko do 14. roku życia ma prawo do skorzystania z płatnego zwolnienia z pracy w wymiarze 60 dni w roku.

Zdarza się, że stan chorego dziecka gwałtownie się zmienia – nawet niewielka infekcja może przerodzić się w poważniejszą chorobę. Zachowaj spokój, jednak jeśli objawy staną się alarmujące czy wręcz zagrażające życiu, nie wahaj się i wezwij pogotowie ratunkowe.

Źródła

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter edukacyjno-informacyjny, nie jest poradą lekarską i nie zastępuje konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem się do wskazówek lub informacji o charakterze specjalistycznym zawartych w Welbi należy skonsultować ich treść z lekarzem. Welbi dokłada najwyższych starań, aby treść publikowanych materiałów był najlepszej jakości, ale nie ponosi odpowiedzialności za ich zastosowanie bez konsultacji z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się

Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online

  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się

Najchętniej czytane

kto-leczy-zakazenie-helicobacter-pylori-czy-kazdy-chory-wymaga-leczenia
Telemedycyna
1 min.
Kto leczy zakażenie Helicobacter pylori? Czy każdy chory wymaga leczenia?
09.03.2022
ortopeda-co-leczy-z-jakimi-objawami-udac-sie-na-wizyte
Telemedycyna
1 min.
Ortopeda – co leczy? Z jakimi objawami udać się na wizytę?
11.02.2022
kto-leczy-osteoporoze-kto-jest-w-grupie-ryzyka
Telemedycyna
1 min.
Do jakiego lekarza udać się z osteoporozą? Czy warto skorzystać z e-wizyty?
02.12.2021
do-jakiego-lekarza-udac-sie-ze-skurczami-miesni
Telemedycyna
1 min.
Do jakiego lekarza udać się z częstymi skurczami mięśni?
08.12.2021
Popularne w kategorii Telemedycyna

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.