Zdrowa skóra

Postęp w zakresie medycyny i kosmetologii sprawił, że obecnie coraz więcej uwagi zwracamy na wygląd. Zdajemy sobie też sprawę, że stan naszej skóry świadczy o kondycji całego organizmu. Jeśli skóra jest w fatalnej formie, oznacza to, że możesz mieć problem ze zdrowiem. Po czym więc poznać, czy skóra jest w dobrej kondycji? Co zrobić, aby zadbać o cerę?

Jak prawidłowo dbać o skórę?

Aby dobrać prawidłową pielęgnację, najpierw musisz określić typ swojej skóry i problemy, z jakimi się boryka. Cera może być bowiem sucha, tłusta, normalna, mieszana, trądzikowa i wrażliwa. Niezależnie jednak od tego, jaki typ cery masz, pamiętaj o kilku złotych zasadach pielęgnacyjnych.Skóra nie lubi słońca. Powoduje ono fotostarzenie się, ale także może być przyczyną nowotworów. Nie wychodź więc z domu bez kremów z filtrem. Pamiętaj o dokładnym demakijażu. Używaj do niego łagodnych, lipidowych środków. Nie zapominaj o nawilżeniu skóry. Jeśli palisz, rzuć to!

Co warto wiedzieć o skórze i jej pielęgnacji?

Najczęściej zadawane przez Polaków pytania dotyczące pielęgnacji skóry:

  • Jak prawidłowo dbać o skórę?

  • Skąd się biorą przebarwienia i jak ich uniknąć?

  • Jakie są domowe sposoby na swędzenie skóry?

  • Jakie są domowe sposoby na przebarwienia?

  • Jak dbać o cerę trądzikową?

  • Jak pielęgnować cerę wrażliwą?

  • Jak rozpoznać czerniaka?

  • Czym jest atopowe zapalenie skóry?

Jeśli Ciebie też zastanawia, jak zadbać najlepiej o swoją skórę, przeczytaj artykuły z kręgu tematycznego „Zdrowa skóra”. Dzięki temu będziesz wiedzieć, co zrobić, aby cieszyć się zdrowym i promiennym wyglądem.

Najnowsze

Ad

Polecane

aloes-na-twarz-jakie-daje-efekty-jak-stosowac
Fitness
1 min.
Dobroczynne właściwości aloesu. Jak stosować aloes na twarz?
19.05.2021
domowe-sposoby-na-lupiez-jak-sie-go-pozbyc
Zdrowie
1 min.
Domowe sposoby na łupież - jak się go pozbyć?
29.10.2021
uczulenie-na-plyn-do-plukania-jak-wyglada
Zdrowie
2 min.
Uczulenie na płyn do płukania - jak wygląda?
28.10.2021
uczulenie-na-lateks-jakie-sa-objawy-jak-leczyc
Zdrowie
2 min.
Uczulenie na lateks - jakie są objawy? Jak leczyć?
28.10.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.