Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Co zabija helicobacter pylori? Jak pozbyć się tej bakterii?

Od pewnego czasu mam palące bóle w górnej części brzucha. Test na helicobacter pylori wyszedł pozytywny. Co robić?

Odpowiedź

Bakteria helicobacter pylori może przyczynić się do opisywanych przez Panią/Pana objawów. Bakterię tę należy zwalczyć, a właściwe leki zaleci lekarz. Przy nieodpowiedniej terapii może dojść do rozwoju oporności bakterii. Według zaleceń w pierwszej fazie leczenia stosuje się jeden środek z grupy IPP i dwa antybiotyki.

lek. Magdalena Mroczek

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.