Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

11 miesięcy temu

Czy gorzki smak w ustach jest wynikiem zarażenia się Helicobacter pylori?

Czy gorzki smak w ustach może świadczyć o tym, że mam Helicobacter pylori? Co zrobić, by wykluczyć obecność tej bakterii w żołądku?

Odpowiedź

Odpowiedź

Najczęściej gorzki smak w ustach wynika z nasilenia refluksu żołądkowo-przełykowego, czyli zarzucania treści żołądkowej do przełyku. W tym przypadku powinno się wykonać badanie endoskopowe przewodu pokarmowego (gastroskopię), by potwierdzić bądź wykluczyć zmiany zapalne górnego odcinka przewodu pokarmowego. Właśnie w czasie gastroskopii pobiera się wycinek błony śluzowej żołądka celem stwierdzenia obecności lub braku zakażenia Helicobacter pylori. Dostępne są również mniej inwazyjne sposoby na wykazanie występowania danej bakterii w żołądku – oddechowy test ureazowy, badania serologiczne czy badanie kału.

Na pytanie odpowiada: lek. Agnieszka Widera

Masz podobny problem?

Umów się na konsultację

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się

Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online

  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się

Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online

  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.