Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Stłuszczenie wątroby – jak sobie z nim radzić?

Podczas badań okazało się, że mam stłuszczoną wątrobę. Czy są na to jakieś sposoby? Jak odtłuścić wątrobę? Co trzeba jeść?

Odpowiedź

W przypadku gdy występuje nadmierna masa ciała, należy zacząć od jej zmniejszenia i schudnięcia. Kolejnym ważnym elementem jest ograniczenie cukrów prostych w diecie – przede wszystkim tych pochodzących ze słodyczy oraz dodawanych do potraw czy napojów. Wybieraj owoce o niższej zawartości cukrów, takie jak maliny, jagody, owoce cytrusowe. Stosuj odpowiednie tłuszcze – jedno- i wielonienasycone, które znajdziesz między innymi w oliwie, oleju rzepakowym, orzechach, awokado. Unikaj tłuszczów trans – te są obecne przede wszystkim w przetworzonej żywności, fast foodach, chipsach. Przeciwwskazany jest także alkohol.

Agnieszka Falborska

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.