Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Chrupki kukurydziane – czy można dawać je niemowlakowi?

Moja córka ma 7 miesięcy i aktualnie wyrzynają jej się pierwsze ząbki. Staram się rozszerzać dietę, jednak w związku z podrażnieniem dziąseł nie wychodzi mi to „książkowo”. Zasmakowały jej chrupki kukurydziane, tylko nie wiem, od kiedy są one bezpieczne. Czy nie zaszkodzą córce?

Odpowiedź

Chrupki kukurydziane można bezpiecznie podawać dziecku już około 6 miesiąca życia, a w szczególności jeśli jest na etapie ząbkowania. Chrupki doskonale ulżą jej w dolegliwościach związanych z tym procesem. Należy jednak pamiętać, że tak małe dziecko nie je dużo, a więc dawanie jej zbyt dużych ilości chrupek spowoduje, że inne produkty będzie przyjmować mniej chętnie. Przetworzone produkty w postaci chrupek kukurydzianych nie są więc przeciwwskazane na tym etapie rozwoju, jednak należy sięgać po nie z umiarem, by mimo trudnego okresu rozwojowego dieta dziecka była odpowiednio zbilansowana.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.