Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Negatywne emocje

Negatywne emocje są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pomagają pozbyć się napięcia, oczyścić umysł, skłaniają do refleksji i ostrzegają przed zagrożeniem. Problem pojawia się, gdy jest ich za dużo i zaczynają mieć negatywny wpływ na komfort Twojego życia i zdrowie.

Negatywne emocje – na czym polegają?

Strach, złość, frustracja, rozczarowanie, samotność, przytłoczenie – to tylko niektóre przykłady negatywnych emocji, które mogą Ci towarzyszyć. Ich obecność w uzasadnionych momentach jest normalna i potrzebna. Negatywne emocje pełnią ważną funkcję w organizmie, ostrzegają przed zagrożeniem, skłaniają do refleksji, pozwalają podejmować racjonalne decyzje i wyciągać odpowiednie wnioski. Ważne jednak, żebyś nauczył się je kontrolować, aby nie zdominowały Twojego życia.Zbyt dużo negatywnych emocji może prowadzić do wielu chorób psychosomatycznych. Osłabiają organizm, zabierają energię, sprawiają, że jesteś bardziej podatny na schorzenia. Życie w stałym napięciu może prowadzić do depresji, a zwiększona ilość stresu powoduje napięcie mięśni i sprawia fizyczny ból.Zobacz, jak można walczyć z negatywnymi emocjami i zachować balans psychiczny.

Jak można pozbyć się negatywnych emocji?

Negatywne emocje to ważny temat, często poruszany przez Polaków. Najbardziej interesuje ich:

  • Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami?

  • Jak rozładować negatywne emocje?

  • Jak walczyć z negatywnymi emocjami u dzieci?

  • Jakie są sposoby na negatywne emocje?

  • Jak przepracować negatywne emocje?

Więcej na ten temat przeczytasz w artykułach z sekcji „Negatywne emocje”. Dowiedz się dzięki nim, co pomaga zachować równowagę psychiczną.

Najnowsze

Ad

Polecane

psychoterapia-co-to-jest-jakie-sa-techniki-terapeutyczne
Zdrowie psychiczne
3 min.
Psychoterapia - co to jest? Jakie są techniki terapeutyczne?
30.07.2021
wstyd-co-to-jest-jak-sie-od-niego-uwolnic
Zdrowie psychiczne
2 min.
Wstyd - co to jest? Jak się od niego uwolnić?
27.07.2021
smutek-czym-jest-dlaczego-go-odczuwamy
Zdrowie psychiczne
1 min.
Smutek - czym jest? Dlaczego go odczuwamy?
31.10.2021
hejt-czym-jest-jak-sobie-z-nim-poradzic
Zdrowie psychiczne
2 min.
Hejt – czym jest i jakie ma konsekwencje? Jak sobie radzić z hejtem?
19.05.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.