Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Relaks

Każdy aktywny człowiek potrzebuje od czasu do czasu odrobiny relaksu. Dzięki temu organizm zachowuje równowagę psychofizyczną. Chwile relaksu pozwolą Ci zregenerować się, uspokoić myśli i rozładować nagromadzoną energię. Są różne metody relaksu. To, którą z nich wybierzesz, zależy tylko od Twoich preferencji.

Dlaczego relaks jest ważny?

Praca, dom, dzieci, obowiązki i ciągła presja powodują, że układ nerwowy i odpornościowy są przeciążone. Powoduje to zmęczenie, osłabienie organizmu, rozdrażnienie i kiepskie samopoczucie. Jesteś jak bomba z opóźnionym zapłonem. Gdy czujesz, że zmęczenie i przytłoczenie, a każda, nawet najmniejsza czynność sprawia Ci problem, to znak, że musisz się zrelaksować. Relaks to stan fizycznego i psychicznego odprężenia. Redukuje napięcie mięśni, stabilizuje ciśnienie krwi i reguluje pracę serca. Ma też pozytywny wpływ na pracę mózgu. Warto wiedzieć, jak relaks wpływa na organizm i dlaczego jest niezbędny dla zdrowia.

Czym jest relaks?

Najczęściej zadawane pytania dotyczące relaksu:

  • Czym jest relaks?

  • Dlaczego relaks jest ważny?

  • Jak relaks wpływa na zdrowie?

  • Jakie są metody relaksu?

  • Czym są ćwiczenia relaksacyjne?

  • Jaki jest wpływ relaksu na samopoczucie?

Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z relaksem, odwiedź sekcję „Relaks”. Znajdziesz tam wiele cennych wskazówek, jak zadbać o swoją kondycję psychofizyczną.

Ad

Polecane

maseczka-z-kurkumy-na-zmarszczki-i-przebarwienia
Fitness
2 min.
Maseczka z kurkumy - na zmarszczki i przebarwienia
21.01.2022
masaz-antycellulitowy-jak-go-wykonac-jakie-daje-efekty
Fitness
1 min.
Masaż antycellulitowy - jak go wykonać? Jakie daje efekty?
29.10.2021
maseczka-z-zoltka-na-wlosy-jakie-daje-efekty
Fitness
1 min.
Maseczka z żółtka na włosy - jakie daje efekty?
28.10.2021
chromoterapia-na-czym-polega-leczenie-kolorami
Fitness
2 min.
Chromoterapia - na czym polega leczenie kolorami?
28.10.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.