Ćwiczenia

Regularne ćwiczenia fizyczne pozwalają nie tylko na zachowanie odpowiedniej masy ciała, ale także na wzmocnienie mięśni, zwiększenie odporności i poprawę zdrowia. Nie wiesz, jak zacząć ćwiczyć? Sprawdź, jak bezpiecznie wykonywać najpopularniejsze ćwiczenia w domu i na siłowni. Przekonasz się, że nie są one trudne, a przede wszystkim doskonale poprawiają samopoczucie.

Ćwiczenia dla początkujących i zaawansowanych

Jeśli nie jesteś osobą aktywną, zacznij od podstaw. Ćwiczenia dla początkujących nie są intensywne i mogą je wykonywać nawet ci, którzy uważają, że nie mają kondycji. Pamiętaj, aby zacząć od ćwiczeń na rozgrzewkę, przygotują one ciało do dalszego wysiłku. Sprawdź, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia na brzuch, pośladki, plecy, uda i kręgosłup. Technika jest bardzo ważna, ponieważ zmniejsza ryzyko poważnych kontuzji. Jeżeli ćwiczysz od dawna, możesz stopniowo zwiększać poziom trudności i intensywność swoich treningów. Spróbuj ćwiczeń izometrycznych, które wzmocnią wybrane partie mięśniowe. Co więcej, ruch jest wskazany również dla kobiet spodziewających się dziecka. Ćwiczenia w ciąży można bezpiecznie wykonywać od drugiego trymestru, o ile lekarz prowadzący nie widzi żadnych przeciwwskazań.

Co dają ćwiczenia fizyczne?

Nie sposób wymienić wszystkich zalet ćwiczeń fizycznych. Najważniejsze ich efekty to:

  • zmniejszenie masy ciała i ryzyka otyłości,

  • ochrona przed chorobami przewlekłymi, w tym cukrzycą i nadciśnieniem tętniczym,

  • poprawienie mobilności w stawach,

  • lepsze dotlenienie organizmu,

  • polepszenie pamięci.

Najnowsze

Ad

Najchętniej czytane

czy-cwiczenia-fizyczne-moga-poprawic-zdrowie-psychiczne
FitnessZdrowie psychiczne
1 min.
Czy ćwiczenia fizyczne mogą poprawić Twoje zdrowie psychiczne?
20.08.2021
dlaczego-warto-regularnie-cwiczyc-sprawdz-jak-aktywnosc-wplywa-na-Twoje-zdrowie
FitnessZdrowie
1 min.
Dlaczego warto regularnie ćwiczyć? Sprawdź, jak aktywność fizyczna wpływa na Twój organizm
01.09.2021
skakanie-na-skakance-co-daje-jakie-sa-efekty
Fitness
2 min.
Skakanie na skakance - co daje? Jakie są efekty?
30.07.2021
tabata-co-to-za-cwiczenia-na-czym-polegaja
Fitness
1 min.
Tabata - co to za ćwiczenia? Na czym polegają?
30.07.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.