Zioła

Ziołolecznictwo jest znane i stosowane od wieków – było jedynym sposobem na popularne dolegliwości w czasach, gdy medycyna była jeszcze w powijakach. Obecnie stosowanie niektórych roślin jest równie popularne, a ich właściwości lecznicze zostały potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Podpowiadamy, jakie zioła warto stosować w profilaktyce i wspomagająco w leczeniu wielu powszechnych schorzeń.

Zioła lecznicze, które warto stosować

Dary natury są niezastąpione w profilaktyce wielu lekkich schorzeń, łagodzeniu niektórych dolegliwości, opatrywaniu ran, dostarczaniu organizmowi cennych witamin i minerałów, a także dbaniu o kondycję skóry, włosów i paznokci. Przeczytaj artykuły na temat ziół i ziołolecznictwa i przekonaj się, dlaczego warto mieć w swojej kuchni zioła lecznicze i jak stosować je w bezpieczny sposób.

Na co stosować zioła?

W większości przypadków zioła można stosować bezpiecznie, również u dzieci. Jednak przed ich zastosowaniem warto zasięgnąć opinii lekarza lub farmaceuty. Z naszych tekstów dowiesz się m.in.:

  • jak i na co stosować rumianek, skrzyp, pokrzywę, piołun, bazylię, ashwagandę i wiele innych,

  • jakie zioła przyjmować na odporność, żołądek, nerwicę, porost, wzmocnienie i nawilżenie włosów i zmniejszenie apetytu.

Dowiedz się też, jak parzyć zioła i robić z nich odwary, by zapobiec utracie cennych olejków eterycznych.

Najnowsze

Ad

Polecane

ziola-na-zoladek-oslonowe-rozkurczowe-na-bol
Zdrowie
1 min.
Jakie zioła przyniosą ulgę w bólu żołądka?
19.05.2021
ziola-na-nerwice-jakie-sa-najskuteczniejsze
Zdrowie psychiczne
2 min.
Zioła na nerwicę - jakie są najskuteczniejsze?
30.10.2021
piolun-na-pasozyty-jak-stosowac-napar-nalewka
Zdrowie
1 min.
Jak stosować piołun na pasożyty? Czy jest skuteczny?
19.05.2021
ziola-na-pecherz-jakie-dzialaja-najlepiej
Zdrowie
2 min.
Zioła na pęcherz - jakie działają najlepiej?
28.10.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.