Darmowe e-booki o zdrowiu od Welbi
  • Poradniki
  • Plany żywieniowe (diety)
  • Kompendia wiedzy
Sprawdź za darmo

Zaloguj się

Umów teleporadę

Nawodnienie organizmu

Nawodnienie organizmu to podstawa pracy wszystkich żywych komórek ludzkiego organizmu. Nawet niewielkie odwodnienie może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Sprawdź, co pić, żeby zadbać o prawidłowe nawilżenie organizmu od wewnątrz.

Czym grozi odwodnienie?

Człowiek w ponad 70% składa się z wody. Bez niej niemożliwe jest zachodzenie podstawowych procesów na poziomie komórkowym. Bez odpowiedniego nawodnienia dochodzi do poważnych zaburzeń w wydzielaniu hormonów, produkcji witamin, funkcjonowaniu wszystkich układów, w tym pokarmowego i nerwowego. Co więcej, zmniejsza się również transport substancji odżywczych i samego tlenu w krwi.

Dietetycy podkreślają, że minimalna ilość spożywanych płynów dziennie wynosi ok. 2 litrów. Znacznie więcej w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia i kobiet w ciąży. Przekonaj się, jakie wartości prozdrowotne ma dla zdrowia woda i dlaczego warto ją pić każdego dnia.

Co warto pić?

Istnieje wiele rodzajów wód. Z naszych tekstów dowiesz się, jakie właściwości ma woda alkaliczna, mineralna, oligoceńska, z octem jabłkowym, imbirem, a nawet ta pochodząca z naszych kranów. Jeśli wolisz bardziej wyraziste smaki, to koniecznie przeczytaj, co może dać organizmowi picie herbaty, w tym zielonej, rooibos, jaśminowej, niebieskiej, z liści malin, Pu-Erh, koperkowej i z hibiskusa.

Najnowsze

co-jesc-przy-wymiotach-przykladowy-jadlospis
Zdrowie
1 min.
Co warto jeść przy wymiotach?
Sylwia Brodniewska 17.07.2023

Polecane

woda-z-imbirem-jak-przygotowac-jakie-daje-efekty
Odżywianie
1 min.
Woda z imbirem – przepis na napój wspomagający zdrowie i odchudzanie
19.05.2021
sok-z-imbiru-jakie-ma-dzialanie-jak-zrobic
Odżywianie
1 min.
Jak zrobić sok z imbiru i kiedy warto go stosować?
19.05.2021
herbata-pu-erh-jakie-ma-wlasciwosci-i-dzialanie
Odżywianie
1 min.
Herbata Pu Erh – dlaczego warto po nią sięgać? Poznaj jej właściwości
19.05.2021
herbata-rooibos-co-to-jest-wlasciwosci-zdrowotne
Odżywianie
2 min.
Herbata rooibos - co to jest? Właściwości zdrowotne
30.07.2021
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Polityka prywatności

© 2023 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.