Nawodnienie organizmu

Nawodnienie organizmu to podstawa pracy wszystkich żywych komórek ludzkiego organizmu. Nawet niewielkie odwodnienie może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Sprawdź, co pić, żeby zadbać o prawidłowe nawilżenie organizmu od wewnątrz.

Czym grozi odwodnienie?

Człowiek w ponad 70% składa się z wody. Bez niej niemożliwe jest zachodzenie podstawowych procesów na poziomie komórkowym. Bez odpowiedniego nawodnienia dochodzi do poważnych zaburzeń w wydzielaniu hormonów, produkcji witamin, funkcjonowaniu wszystkich układów, w tym pokarmowego i nerwowego. Co więcej, zmniejsza się również transport substancji odżywczych i samego tlenu w krwi.

Dietetycy podkreślają, że minimalna ilość spożywanych płynów dziennie wynosi ok. 2 litrów. Znacznie więcej w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia i kobiet w ciąży. Przekonaj się, jakie wartości prozdrowotne ma dla zdrowia woda i dlaczego warto ją pić każdego dnia.

Co warto pić?

Istnieje wiele rodzajów wód. Z naszych tekstów dowiesz się, jakie właściwości ma woda alkaliczna, mineralna, oligoceńska, z octem jabłkowym, imbirem, a nawet ta pochodząca z naszych kranów. Jeśli wolisz bardziej wyraziste smaki, to koniecznie przeczytaj, co może dać organizmowi picie herbaty, w tym zielonej, rooibos, jaśminowej, niebieskiej, z liści malin, Pu-Erh, koperkowej i z hibiskusa.

Najnowsze

Ad

Polecane

woda-w-organizmie-jak-sie-pozbyc-nadmiaru
Odżywianie
2 min.
Zatrzymanie wody w organizmie - przyczyny i objawy. Jak usunąć jej nadmiar?
19.05.2021
woda-oligocenska-jakie-ma-wlasciwosci
Odżywianie
1 min.
Co to jest woda oligoceńska? Poznaj jej pochodzenie i właściwości
19.05.2021
woda-z-imbirem-jak-przygotowac-jakie-daje-efekty
Odżywianie
1 min.
Woda z imbirem – przepis na napój wspomagający zdrowie i odchudzanie
19.05.2021
sok-z-imbiru-jakie-ma-dzialanie-jak-zrobic
Odżywianie
1 min.
Jak zrobić sok z imbiru i kiedy warto go stosować?
19.05.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.