account-icon
Obliczanie ubezpieczenia
Umów teleporadę
Welbi

Herbata

Ciepłym naparem o różnym stopniu intensywności i smaku, spożywanym najchętniej i najczęściej na całym świecie, jest herbata. W zależności od regionu pije się różne jej odmiany. Przeczytaj, jakie są najpopularniejsze rodzaje herbat, jakie mają właściwości i dlaczego warto je pić.

Jakie są rodzaje herbat?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów herbat – ziołowych (m.in. pokrzywa, rumianek, skrzyp polny, mięta), aromatyzowanych (np. z jaśminem, cytryną, malinami, imbirem), a także klasycznych (np. czarna, zielona, czerwona, biała, Pu-Erh, rooibos, matcha). Każdą z nich wytwarza się w inny sposób (od zbioru liści, poprzez procesy fermentacji i suszenia, aż po przechowywanie i parzenie).

Zastosowanie herbat

Herbata jest surowcem bardzo uniwersalnym. Nadaje się nie tylko do picia, ale także jest szeroko stosowana w kosmetologii (wyciągi z różnych rodzajów herbat występują m.in. w kremach do twarzy, balsamach do ciała i żelach pod prysznic). Z naszych tekstów dowiesz się, jakie właściwości zdrowotne mają określone herbaty. Są bowiem źródłem nie tylko cennych antyoksydantów (zwalczających wolne rodniki), flawonoidów, ale także niektórych witamin i mikroelementów. Herbata, spożywana w określonych dawkach, jest doskonała w profilaktyce miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, zbyt wysokiego poziomu cholesterolu i różnego rodzaju nowotworów.

Najnowsze

kombucha-co-to-jest-i-dla-kogo-zastosowanie
Odżywianie
1 min.
Co to jest kombucha? Jak wpływa ona na organizm?
Sylwia Brodniewska 29.07.2022

Polecane

herbata-z-hibiskusa-jakie-ma-wlasciwosci-i-dzialanie
Odżywianie
1 min.
Herbata z hibiskusa – właściwości i działanie
19.05.2021
rumianek-wlasciwoscizdrowotne-i-zastosowanie
Odżywianie
2 min.
Jakie właściwości ma rumianek? Do czego można go wykorzystać?
19.05.2021
herbata-z-cytryna-czy-jest-zdrowa-wlasciwosci
Odżywianie
1 min.
Czy herbata z cytryną jest zdrowa?
19.05.2021
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Pakiety medyczne
Konsultacja lekarska online
Alergolog onlineChirurg onlineDermatolog onlineDiabetolog onlineEndokrynolog onlineGastrolog online
arrow-link
Zobacz więcej

Kim jesteśmy

Artykuły o zdrowiu

ul. Topiel 12, 00-342, Warszawa
Redakcja WelbiSara Łątkowska - redaktor naczelnyredakcja@welbi.pl

© 2024 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Regulamin serwisuPolityka prywatnościPolityka cookies

Social media

  • facebook logo
  • instagram logo

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.