3 miesiące temu

Guzek pod skórą w okolicy pochwy

Przypadkiem wyczułam u siebie guzek podskórny w okolicy pochwy. Nie boli, nie wiem, ile czasu go mam, ponieważ nie powodował żadnych dolegliwości. Do jakiego lekarza powinnam się udać, żeby to zbadać?

Odpowiedź

Sam fakt obecności guzka podskórnego w okolicy pochwy nie jest objawem na tyle charakterystycznym, by móc pokierować diagnostyką. W związku z lokalizacją proponuję w pierwszej kolejności konsultację z lekarzem ginekologiem. Podskórny guzek może okazać się tłuszczakiem, czyrakiem, zmianą typu kłykcina kończysta, powiększonym węzłem chłonnym. Niekiedy świadczy o zapaleniu gruczołu Bartoliniego. W związku z wieloma możliwościami bezwzględnie zaleca się konsultację specjalistyczną. Być może konieczne będzie badanie histopatologiczne celem kompletnej diagnostyki.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Podobne pytania

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.