Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

Agnieszka Falborska 9 miesięcy temu

Cukrzyca ciążowa a chudnięcie

W związku z nieprawidłowymi wynikami glukozy lekarz zalecił mi prowadzenie diety cukrzycowej w ciąży, ale niepokoi mnie chudnięcie. Jaki może być tego powód?

Odpowiedź

Dieta w przypadku cukrzycy ciążowej jest bardzo ważna, ponieważ wysoki poziom glikemii u matki oddziałuje także na płód i wiąże się ryzykiem różnego typu powikłań u dziecka. Jednocześnie, jeśli będzie dostarczała za mało kalorii w stosunku do potrzeb organizmu (w ciąży zapotrzebowanie energetyczne wzrasta), doprowadzi do spadku masy ciała. W oszacowaniu obecnie spożywanych kalorii i w wyliczeniu Pani zapotrzebowania energetycznego pomoże dietetyk. Jednocześnie zalecam skonsultować to ze swoim lekarzem prowadzącym podczas wizyty, który na podstawie zmian masy ciała oceni ich prawidłowość.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Podobne pytania

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.