Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Test ciążowy po spodziewanej miesiączce - kiedy go wykonać?

Czy jest sens wykonywać test ciążowy 5 dni po spodziewanej miesiączce? Mam bardzo regularne miesiączki. Miesiączka nigdy nie spóźniała mi się aż 5 dni, jednak jestem pewna, że w poprzednim cyklu w dni potencjalnie płodne doszło do współżycia. Kiedy test ciążowy będzie wiarygodny?

Odpowiedź

Sam fakt braku współżycia w dni płodne nie wyklucza ciąży, ponieważ biorąc pod uwagę możliwy czas przeżycia plemników w drogach rodnych kobiety i różne czynniki mogące wpłynąć na czas cyklu, zawsze należy wziąć pod uwagę to, że współżycie bez zabezpieczenia w inne dni niesie ze sobą ryzyko poczęcia. Wykonanie testu ciążowego jest wskazane około 7 dnia po spodziewanej dacie wystąpienia miesiączki. Bez względu na wynik domowego testu ciążowego, szczególnie w przypadku dalszego braku krwawienia miesięcznego, wskazana konsultacja z lekarzem ginekologiem.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Podobne pytania

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.