Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

9 miesięcy temu

Czy można zażywać Isoptin w ciąży?

Z powodu nadciśnienia tętniczego biorę Isoptin. Czy mogę go przyjmować, będąc w ciąży?

Odpowiedź

Isoptin to lek stosowany przy arytmii serca, a także w celu obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Substancją czynną tego leku jest werapamil, którego zadaniem jest blokowanie kanałów wapniowych odpowiedzialnych za przepływ jonów wapnia przez błonę komórkową. Lek stosuje się głównie przy nadciśnieniu tętniczym. Każda kobieta w ciąży może inaczej reagować na różne leki, w tym na te, które zażywa od dłuższego czasu.

Sylwia Brodniewska

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Podobne pytania

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.