Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

lek. Wiktor Trela 9 miesięcy temu

Co może oznaczać brązowe plamienie zamiast okresu?

Dzisiaj powinnam planowo dostać okresu, jednak obserwuję wyłącznie brązowe plamienie. Zazwyczaj miesiączkuję regularnie, a plamienia raczej mi się nie zdarzają. Co powinnam zrobić w tej sytuacji?

Odpowiedź

Prawidłowo przebiegający cykl miesiączkowy jest oznaką zdrowia kobiety w wieku przedmenopauzalnym. Występowanie brązowego plamienia przed spodziewaną datą miesiączki lub zamiast niej może mieć wiele przyczyn. Może to być np. krwawienie implantacyjne, które związane jest z obecnością ciąży i oznacza, że zarodek zagnieździł się w macicy. Brązowe plamienie zamiast okresu może być również oznaką dysregulacji (zaburzeń) hormonalnych lub innego schorzenia ginekologicznego. Występowanie brązowego plamienia przed miesiączką niekoniecznie musi oznaczać obecność choroby, jednak stanowi wskazanie do wizyty u lekarza ginekologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Podobne pytania

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.