Статті для українців які можуть допомогти

Побачити більше

безкоштовні лікарі для України

Звернутися до лікарів

8 miesięcy temu

Uderzenie w brzuch w ciąży - czy wymaga konsultacji ze specjalistą?

Czym grozi uderzenie w brzuch w ciąży? Jestem w 30. tygodniu. Dzisiaj bawiłam się z drugim dzieckiem, które niefortunnie uderzyło mnie w brzuch. Brzuch mnie nie boli, czuję też ruchy dziecka, jednak zastanawiam się, czy takie uderzenie mogło być niebezpieczne dla ciąży. Planowaną wizytę u swojego lekarza mam za 2 tygodnie.

Odpowiedź

Każde uderzenie w brzuch w ciąży może okazać się niebezpieczne. To, że nie ma zewnętrznych obrażeń, nie świadczy o tym, że wewnątrz wszystko jest w porządku. Jeśli uraz był o niewielkiej sile, nie odczuwa Pani dolegliwości bólowych w obrębie brzucha, prawidłowo odbiera Pani ruchy dziecka i nie ma krwawienia z dróg rodnych, prawdopodobnie dziecku nie grozi niebezpieczeństwo. Warto jednak skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem celem wykonania kontrolnego badania USG jamy brzusznej. Jeśli wystąpią u Pani jakiekolwiek z wyżej wymienionych objawów, pilnie należy zgłosić się do szpitala, ponieważ przemawiają one za stanem zagrażającym życiu dziecka.

lek. Agnieszka Widera

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Podobne pytania

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.