2 miesiące temu

Co oznacza negatywny wynik testu owulacyjnego?

Wykonałam paskowy test owulacyjny w spodziewanym dniu owulacji, jednak wynik był negatywny. Od czego może zależeć i co oznacza negatywny wynik testu?

Odpowiedź

Paskowe testy owulacyjne wykrywają wzrost hormonu luteinizującego (LH) w moczu. Hormon ten odpowiada za wystąpienie owulacji, czyli uwolnienie komórki jajowej z jajnika do jajowodu. Jest to moment, podczas którego może dojść do zapłodnienia. Testy paskowe są w stanie wykryć obecność hormonu luteinizującego w moczu do 36 godzin przed owulacją. Negatywny wynik testu ciążowego oznacza, że nie nastąpił wzrost hormonu luteinizującego, a moment owulacji mógł zostać przesunięty w czasie. Czas owulacji nie jest stały, a wpływać na niego mogą czynniki takie jak: stres, infekcje, wahania hormonalne, zmiana klimatu, wysiłek fizyczny, zaburzenia odżywiania, stosowanie niektórych leków.

lek. Wiktor Trela

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Podobne pytania

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.