około rok temu

Czy w ciąży można stosować Augmentin?

Od 2 dni mam infekcję gardła, kaszel, pojawiły mi się białe kropki na migdałkach. Czuje, że nie potrafię odkrztusić flegmy. Zawsze stosowałam Augmentin i pomagał, ale teraz jestem w ciąży i nie wiem, czy jest to bezpieczny lek.

Odpowiedź

Odpowiedź

Augmentin to preparat zawierający amoksycylinę i kwas klawulanowy. Dane co do bezpieczeństwa stosowania tego leku w ciąży są ograniczone, jednak nie wykazano do tej pory zależności pomiędzy amoksycyliną a wystąpieniem zdarzeń niepożądanych w ciąży. Augmentin jest dopuszczony do stosowania w ciąży pod warunkiem, że lekarz uzna jego przyjmowanie za konieczne. Nieprawidłowo leczone zakażenie niesie więcej ryzyka dla współistniejącej ciąży niż zastosowanie odpowiedniego leku. Nie każda infekcja wymaga jednak wdrożenia antybiotykoterapii. Zalecam więc konsultację lekarską w celu podjęcia decyzji o konieczności wdrożenia antybiotyku.

Na pytanie odpowiada: lek. Agnieszka Widera

Masz podobny problem?

Umów się na konsultację

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.

Telekonsultacja z lekarzem
już w ciągu godziny!
Umów się
Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online
  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się
Podobne pytania
Uzyskaj odpowiedź
dzięki konsultacji
online
  • specjalistyczna porada
  • przedłużenie recepty
  • skierowanie na badania
Umów się
Polecane
czy-kawa-podnosi-cisnienie-co-warto-wiedziec
Odżywianie
1 min.
Czy kawa podnosi ciśnienie? Co warto wiedzieć?
Agata Muchowska30.07.2021
jak-obnizyc-cisnienie-jakie-sa-skuteczne-sposoby
Zdrowie
2 min.
Jak obniżyć ciśnienie? Sprawdź domowe sposoby walki z nadciśnieniem
Olga Dąbska19.05.2021
jak-dbac-o-watrobe-co-warto-wiedziec
Zdrowie
3 min.
Jak dbać o wątrobę? Co warto wiedzieć?
Olga Dąbska30.10.2021
regeneracja-watroby-ile-trwa-jak-ja-wspomoc
Zdrowie
1 min.
Co regeneruje wątrobę? Jak szybko ją odbudować?
lek. Magdalena Mroczek19.05.2021

© 2021 Welbi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Serwis welbi.pl ma charakter edukacyjny, nie stanowi i nie zastępuje porady lekarskiej. Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie, jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu, który nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.